П’ятий президент України, нардеп від “Європейської солідарності” Петро Порошенко не прийшов сьогодні на ТСК по “вагнерівцях”. Члени комісії вирішили звернутися до Офісу Генерального прокурора для силового приводу Порошенка на комісію. Про це в коментарі УНН повідомила голова ТСК по “вагнерівцях”, член депутатської фракції політичної партії “Слуга Народу” Мар’яна Безугла, повідомляє УУН.

“Ми вирішили звернутися до Офісу Генпрокурора для того, щоб дізнатися чи можуть там забезпечити примусовий привід Порошенка”, — сказала Безугла.

Також за її словами, члени комітету прийняли рішення звернутися до Порошенка для отримання розяснення його сьогоднішньої відсутності на ТСК.

Нагадаємо, 29 липня 2020-го білоруські правоохоронні органи затримали 33 людини. Деякі з них були представниками ПВК “Вагнера”.

Імена багатьох затриманих — у списку сайту “Миротворець”. Більшість з них, за даними сайту, воювали на окупованій частині Донбасу.

14 серпня 2020 року стало відомо, що затримані на території Білорусі 32 бойовики ПВК “Вагнера” були повернуті Російській Федерації.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що білоруська сторона залишила звернення Офісу Генерального прокурора про видачу затриманих в Україні без відповіді. А також відреагував на передачу Білоруссю бойовиків ПВК “Вагнера” на територію Росії, відзначивши, що “це дивно, некоректно і точно неприйнятно в дружніх міждержавних відносинах”.

У низці ЗМІ з’явилася інформація про те, що СБУ і ГУР Міноборони нібито готували спецоперацію із затримання членів ПВК “Вагнера”, але “через доповідь президенту Зеленському та голові ОПУ Єрмаку” відбувся “витік інформації”, про яку “дізналися білоруські спецслужби”.

У Службі безпеки України спростували участь СБУ в так званій “вагнерівській спецоперації”, і назвали звичайним фейком.

Журналіст Bellingcat Хрісто Грозєв анонсував випуск розслідування про “вагнерівців” після літа. Він назвав ситуацію “прецедентом”, адже українські спецслужби фактично зробили “посміховисько” з російської розвідки, а тепер таку подію, з його слів, українська влада замовчує.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.