Ситуація на Бахмутському напрямку є досить різною. Багато де триває класична окопна війна, а конкретно в самому Бахмуті йдуть міські бої.

Про це 24 Каналу розповів військовослужбовець ЗСУ, тактичний медик Єгор Фірсов. За його словами, бійці розповідають, що в самому Бахмуті тривають вуличні бої. Його підрозділ розташований не в самому місті, але в тамтешньому районі. Там йде окопна війна.

Як зауважив Фірсов з посиланням на знайомих бійців, у Бахмуті тривають бої фактично за кожне приміщення. Інколи бувають особливо близькі контакти.

Іноді буває таке, що наші бійці в одному під’їзді, а ворог – в іншому під’їзді. Бої важкі. Тактично вони відмінні від того, що відбувається на інших лініях фронту. Це вже не окопна війна, а переважно війна в місті. Хоч з флангів ворог також намагається атакувати та зайти в тил,– зазначив Фірсов.

Зараз єдина дорога, за якою йде логістика на Бахмут, прострілюється. Тому проїхати там без прикриття надзвичайно складно. Також через бої в місті зростає кількість контузій.

Підрозділ Єгора Фірсова перебуває на Бахмутському напрямку, але не біля міста. Там триває окопна війна. Окупанти намагаються штурмувати позиції та використовують і артилерію, і РСЗВ, і авіацію. Однак успіхів не мають.

Як зауважив Фірсов, росіяни поступово навчаються. У них вже є “школи” щодо навчання на запуску дронів-камікадзе. Вони значно краще оснащені, ніж було раніше. Тому недооцінювати ворога не потрібно.

Поки недоречно говорити, що в росіян є снарядний голод принаймні на цьому напрямку. Однак снарядів вони запускають дійсно менше, ніж раніше.

Раніше вони просто “валили” скрізь і по всьому. Зараз немає такого використання. Але все ж змушений констатувати, що щодо пострілів з артилерії вони переважають. Десь буває 1 до 2. Десь – 1 до 4. Але перевага в артилерії та боєприпасах у них зберігається,– розповів Фірсов.

Попри всі складнощі, наші воїни гідно тримають оборону та захищають нашу землю.

Тим часом військовий експерт Олег Жданов вважає, що головною метою оборонної операції ЗСУ є планомірне знищення бойового потенціалу противника. І цієї мети наші захисники досягають.

Про це він повідомив у своєму відеоблозі.

За словами експерта, поповнення особового складу окупаційної армії за рахунок мобілізації в РФ не може допомогти відновити ту боєздатність, яку вона мала на початку.

“Вони наганяють зараз кількість, яка не переходить в якість. Спецназ, по суті, втрачено. Де ви сьогодні чули у зведеннях, щоб воював спецназ РФ? Можливо, якісь невеликі підрозділи залишилися, а так все – спецназу немає. Те, що їх укомплектували мобілізованими — це вже не спецназ, це звичайна немотивована піхота”, – пояснив Жданов.

Військовий експерт також відзначив великі втрати серед морських піхотинців, які воюють уже другим чи третім складом, та знищення великої кількості ворожої бронетехніки. 

“Ми повністю знищили бойовий склад танків РФ… Основна маса танків – старих випусків, вони тягнуть в укріпрайони старі гармати, радянські танки, на полі бою з’явилися гаубиці Д-1. Боєздатність військ різко знижується”, – наголосив експерт.

Як приклад низького рівня особового складу російської армії Жданов навів штурм Бахмута, у якому задіяні “залишки кадрових повітряно-десантних військ, “вагнерівці” і ополченці, які мотивовані, оскільки знають, що вони зрадники і воюють проти своєї держави”. Більше, за його словами, на цьому напрямку мотивованої піхоти немає, і невипадково часто з’являється інформація про відмову йти в бій тих чи інших підрозділів.

Експерт переконаний, що чим далі і глибше буде йти мобілізація в РФ у народні маси, тим менше мотивації буде брати участь у бойових діях.