Передвиборчі обіцянки кандидатів популістів – це не інакше, ніж цирк.  Про це сказав третій президент Віктор Ющенко в інтерв'ю журналу "Країна".

"Левова частина кандидатів немає того, що могло називатися економічною доктриною для країни. Я її в них не бачу. Тому важко сказати, хто він буде. Бо один просить, щоб програму написав Майдан. 

Це теж варіант. Але майдани програми не пишуть. Коли я бачу цирк, як скоротиться ціна вдвічі на газ, мені хочеться далі продовжити: а чому б не скоротити вдвічі ціну на хліб українського виробництва, або українське молоко, масло.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Де межа безглуздя? Ми розуміємо, що втягуємося у параметри, якщо їх обговорювати як версію, йдемо у дебілізм. Так відмовляємося від базової платформи, яка дає відповідь від причини", – сказав Ющенко.

"У нас є валовий внутрішній продукт. По планових оцінках минулого року він склав більше 2 трильйонів 525 мільярдів гривень. 50 відсотків ВВП– це тінь. З кожної другої операції, яка робиться, не платиться податок. Раз так, що ж має бюджет? Зараз 100 мільярдів гривень дефіциту, бо не отримує з економіки", – пояснив третій президент.

Крім того, за його словами на виборах треба дивитися не на прізвища кандидатів, а чи є у них план перемоги над ворогом. 

Додамо, що екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк розповів, що, працюючи і з президентом Петром Порошенком, і з екс-президентом Віктором Ющенком, побачив багато спільного. За словами екс-міністра, за часів Порошенка знову повернулися до "кланової боротьби". 

"У Ющенка і Порошенка дуже багато спільного. Обидва прийшли після революції й обидва вбили віру. Коли я у 2005 році зіткнувся з Ющенком, моє перше відчуття було: мабуть, я чогось не розумію. Друга стадія: напевно, президент чогось не розуміє, але він незабаром зрозуміє, просто складний процес. І на третій мені було вже все одно: я розумів, що це мій фронт, я маю зробити свою роботу і не шукати підтримки ніде", – сказав він.

Екс-міністр зазначив, що у нього була надія, що Порошенко після приходу до влади змінить ситуацію.

"Перші кілька місяців роботи в Адміністрації був великий драйв, але потім я став розуміти, що ми знову повернулися до кланової боротьби. "Я не можу тут поступитися, тому що тоді я ослабну, а хтось інший посилиться". Яка різниця, хто посилиться, хто ослабне? Нічого, що країна у війні, що фінансова ситуація на межі краху?" – підкреслив Данилюк.