Нардепа Надію Савченко перевели у Лук'янівський СІЗО. Там їй дають глевкий хліб і вручну перевіряють продукти. Про це розказала її сестра Віра Савченко.

"Надію перевели у Лук'янівський слідчий ізолятор минулого тижня. Там дають жахливу їжу. Недопечений, глевкий хліб. Вона в жіночому корпусі, пускають в душ раз на тиждень. Гірше, ніж в СІЗО Служби безпеки. Лук'янівка нагадує глибинки Росії.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Там немає конвеєрної стрічки, щоб подивитись, чи в продуктах немає записок, сторонніх предметів. Працівникам доводиться руками розрізати ковбасу, розривати передачі".

До Савченко не пускають відвідувачів.

"Відвідувачів не пускають. Надія – це чинний народний депутат, до неї хочуть прийти люди, справи стоять. Сестра готова до судів, нормально відреагувала на те, що її переведуть до міста Слов'янськ Луганської області. Але поки не відомо, коли її туди перевезуть.

11 лютого Верховний суд буде визначати, в якому місті розглядатимуть справу. Ми підкреслюємо, що це мають робити в Києві, бо Надія нібито там планувала підірвати Верховну Раду. А прокурори вже захотіли, щоб справу розглядали у Чернігові. Кажуть, що там живе більшість свідків".

Зауважимо, що раніше сестра Савченко заявляла, що вона більш ніж впевнена, що вони захочуть заховати цю справу кудись в суд Луганської або Донецької області, подалі від журналістів або міжнародників. 

"Тобто, вони почнуть перекидати цю справу по судах. Звичайно, не кожен суд захоче цю справу брати», – зазначила вона.

Віра Савченко повідомила, що залучені до справи сторони виявляють невпевненість і чекають підсумків виборів.

«Я спостерігаю невпевненість однієї зі сторін, а їх тут не дві і навіть не три. Я спостерігаю невпевненість в ситуації. Вона хитка, і, я так розумію, хтось дивиться, куди ж подує вітер після одних виборів, других, потім будуть треті, місцеві. Тому це говорить про те, що справа політична », – додала сестра підсудної.

Також Савченко планувала брати участь у президентських виборах, але її не зареєстрували.

"Не встигли вчасно зібрати 2,5 млн грн для застави. Банк відкрив рахунок у п'ятницю о 19.22. У суботу великі операції у банку не проводять, у неділю – тим паче. А в неділю був крайній термін подачі документів. Бізнес, який хотів допомогти Надії, не зміг оперативно передати гроші. А тих, щоб зібрали – не вистачило".