Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що наразі не час думати про обіймання вищих посад. Спікер каже, що зосереджений на виконанні актуальних завдань.

Разумков запевнив, що наразі не думає про ріст у кар’єрі. Про це голова парламенту розповів німецькому виданню Die Welt.

Спікер зазначив, що його часто питають про те, чи не претендує він на вищі посади.

“Моя робота – не мріяти, а виконувати актуальні завдання. До наступних виборів ще довгий шлях. Україна має великі виклики. Наразі нам потрібно зосередитися на вирішенні цих проблем, а не на політичних амбіціях”,– сказав Разумков.

Спікер зауважив, що його посада українською називається голова Верховної Ради, проте німецькою – президент парламенту.

“Отже, принаймні деякою мірою я вже президент”, – пожартував спікер.

Також в телеграм-каналі ЗеРада зазначили, що у Президентському оточенні всерйоз стурбовані словами Разумкова.

“Його інтерв’ю Die Welt викликало обурення в ближньому колі, тому що вперше Президентські амбіції Дмитра Разумкова, про які ми неодноразово писали, стали очевидні вже за межами України.

Заява про те, що він в “деякій мірі вже президент”, – свого роду відкриття Разумковим карт. В умовах, коли Презедент слабшає з кожним днем, кваліфікований і “розумний” Разумков є найбільш привабливим кандидатом на головну посаду країни і вже починає збирати спонсорів”.

Разумков перебуває на самоізоляції

Зазначимо, що зараз Разумков перебуває на самоізоляції. Адже у спікера позитивний тест на коронавірус. Політик почуває себе добре і працює в дистанційному режимі.

Проте проводити засідання Верховної Ради він не зможе: хто замінить його в Раді , а також голосувати він не може. Також COVID-19 діагностували і у заступника спікера Руслана Стефанчука.

Відзначимо, що нещодавно у президента України Володимира Зеленського діагностували коронавірус. Наразі він почуває себе нормально та лікується у “Феофанії”, втім, постає питання, хто може взяти на себе роль керманича в тому разі, якщо президента підводить здоров’я.

Окрім Зеленського позитивний результат тесту на COVID-19 отримав голова Офісу президента Андрій Єрмак та голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Журналісти розібралися, як за законом розподіляються обов’язки серед владної верхівки у форс-мажорних ситуаціях.

Насправді у таких припущеннях немає нічого страшного. Адже в інших країнах до таких ситуацій ставляться досить серйозно. Наприклад, у США в Конституції чітко прописаний порядок переходу владних повноважень на випадок хвороби першої особи.

“Від президента у такому випадку влада переходить до віце-президента, як спікера сенату, потім до спікера палати представників, третій на черзі державний секретар і ланцюг закриває міністр оборони”, – каже Андрій Мартинов, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

Він пояснив, що Конституція України передбачає не такий довгий ланцюг безперервності влади. Якщо президент не може виконувати обов’язки його функції має виконувати голова Верховної Ради – Дмитро Разумков, який також зараз хворіє. Але голова парламенту зміг би керувати країною лише тимчасово, поки не проведуть позачергові вибори президента. Відповідну постанову про це також ухвалює Верховна Рада.