У Міністерстві закордонних справ України «особливо розчаровані» висловлюваннями глави баварського уряду і керівника Християнсько-соціального союзу Маркуса Зьодера, який виступив проти нових жорстких санкцій задля стримування Росії. Про це йдеться у наданому Укрінформу коментарі речника МЗС Олега Ніколенка.

На тлі останніх подій в українсько-німецьких відносинах та поточної безпекової ситуації в Україні особливо розчаровують висловлювання глави баварського уряду і керівника Християнсько-соціального союзу Маркуса Зьодера. Вони завдають шкоди двостороннім відносинам та підважують міжнародні зусилля задля запобігання новим хвилям  агресії Росії проти України та агресивних дій проти інших країн Європи, – зазначив Ніколенко.

Він зауважив, що у Москві зараз прагнуть саме руйнування єдності у стримуванні Росії, аби й надалі втілювати свої агресивні плани.

Підігрувати їм в цьому означає підривати безпеку і України, і Німеччини, і Європи загалом, – акцентував речник МЗС.

Він зауважив, що пан Зьодер наголошує на важливості постачання російських енергоносіїв до Німеччини, «однак газ та прибутки компаній не можуть бути важливішими за мир та життя людей».

Що стосується тези глави баварського уряду про те, що Росія – це «складний партнер, але не ворог Європи», то нагадуємо про цілу низку відверто ворожих дій Кремля щодо Німеччини: вбивство російськими спецслужбами опонентів в самому центрі Берліна, хакерські атаки на депутатів Бундестагу, масові кампанії з дезінформації німецького суспільства, – зазначив Ніколенко.

У цьому контексті речник МЗС закликав Зьодера реалістично оцінювати безпекову ситуацію в Європі, ефективність інструменту санкцій та деструктивні дії Росії. Прем’єр-міністр Баварії Маркус Зьодер висловився проти жорстких антиросійських санкцій. Політик не вважає Москву ворогом Європи.

Зьодер заявив, що «треба поважати територіальну цілісність та незалежність України відповідно до міжнародного права», але дедалі жорсткіші санкції проти Росії не можуть стати самостійним рішенням.

З одного боку, тому що санкції вже давно малоефективні, а з іншого боку, тому що ці нові санкції найчастіше не менше шкодять нам. Наприклад, відключення Росії від фінансової системи SWIFT. Або закриття газопроводу «Північний потік-2″ чи навіть припинення всіх поставок газу з Росії загалом торкнулося б і нашої країни. Навіть у найбільший розпал холодної війни енергетичний зв’язок між Радянським Союзом та Німеччиною не викликав сумнівів, — заявив Зьодер.