Україна вітає ініціативу Туреччини стати посередником в переговорах між президентами України та Росії Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив у інтерв’ю Радіо Свобода.

Ми вітаємо будь-яке посередництво. За великим рахунком нас влаштує будь-який формат. „Нормандський“? Давайте рухатися в „нормандському форматі“. Якщо президент Ердоган може зібрати президента Путіна і президента Зеленського за одним столом, давайте зробимо це через президента Туреччини, — сказав Кулеба.

Міністр додав, що шанси на врегулювання конфлікту збільшаться, якщо іноземні партнери займуть дійсно принципову позицію щодо Росії.

Ми страждаємо від того, що у нас дуже часто є моменти, коли в ключовому епізоді окремі партнери (а ви зараз будете ставити уточнююче запитання, а я на нього відповідати не буду) займають нейтральну позицію, замість того, щоб зайняти активну позицію. Якби всі зайняли активну, принципову позицію щодо Росії, то цей конфлікт був би врегульований, — сказав голова зовнішньополітичного відомства.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган розмовляв із президентами України і Росії Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним і запросив їх обох провести зустріч у Туреччині. Про це 19 січня заявив речник президента Туреччини Ібрагім Калин, якого цитують турецькі ЗМІ.

За його даними, Ердоган збирається здійснити візит в Україну «у найближчі тижні».Речник Ердогана заявив, що Туреччина готова відіграти роль у зниженні напруження між Росією і Україною, щоб «уникнути будь-яких військових дій, наслідки яких будуть значними і незворотними».

Туреччина залишається доступною для будь-якої ролі… для зниження напруженості між Росією та Україною… І ми робимо це як дружня для Росії та України країна, а також як союзник по НАТО, – сказав Калин.