Через загрозу ліквідації вищого політичного керівництва, на початку повномасштабної війни з РФ у парламенті був підготовлений спеціальний порядок на випадок необхідності обрання нового голови Верховної Ради.

Про це повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук в інтерв’ю “Українській правді”.

Задля безпеки та збереження керованості парламентом, 24 лютого депутати проголосували рішення, яким передали право збирати й вести засідання ВРУ не тільки спікеру, але й також його заступникам. Також задля безпеки голова ВРУ, перший заступник та віце-спікерка перебували у трьох різних місцях.

“Ми усвідомлювали, що все може бути, аж до знищення вищого політичного керівництва. Тому ми диверсифікували ризики і домовилися з колегами, що троє будемо перебувати в різних місцях, щоб у разі чого не втратити керованість єдиним законодавчим органом – Верховною Радою. Я залишився у Києві. Більше скажу, у нас був один спеціальний пакет, який знаходився в двох заступників. Це – порядок в разі необхідності обрання нового голови Верховної Ради. Ми готувалися до різних варіантів розвитку подій, щоб ми не втратили керованість процесом і керованість парламентом”, – заявив Стефанчук.

Крім того, зазначається, що керівництво Верховної Ради розглядало можливість проведення пленарних засідань у столичному метро. Стефанчук розповів, що після 24 лютого у Раді розглядали різні варіанти на випадок неможливості проведення засідань з будівлі ВРУ, що знаходиться на Грушевського, 5 у Києві. Стефанчук також пояснив, що у перші дні повномасштабної війни у парламенті були побоювання, що керівництво Ради могло втратити зв’язок з керівниками фракцій.

“Ми розглядали різні речі – аж до київського метро, що там могли би збиратися, ухвалювати рішення. Для цього в нас були заготовлені спеціальні протоколи для ведення голосування руками. Тобто всі пакети на кожен випадок є заготовленими… Ми думали, що буде відсутній зв’язок. Кожній фракції і групі намагалися передати супутникові телефони, щоб можна було принаймні повідомити про місце проведення засідання Ради. Ми багато до чого готувалися”, – зазначив спікер.