Заступник командира Операції об’єднаних сил «Хортиця» Назар Волошин повідомив, що російські війська знизили інтенсивність масованих атак в районі Часового Яру на Донеччині. Проте він додав, що окупанти все частіше намагаються провести атаки з напрямків Іванівського і Богданівки, спрямовуючись на слабкіші точки української оборони.

«У Часовому Яру ситуація не змінилася. Тривають активні бойові дії вдень і вночі. Ворог територіальних успіхів за останні дні не мав. Він продовжує знищувати Часів Яр артилерією та КАБами, які скидає на місто і населенні пункти поблизу», — поділився Волошин в ефірі телемарафону.

Російські війська намагаються захопити позиції в районі Часів Яр та його висот, з метою подальшого обстрілу міст Дружківка, Слов’янськ і Краматорськ.

Важливо, що противник змінив свою тактику, адже замість масових атак, як раніше, вони все частіше вибирають стратегію проникнення через Іванівське і Богданівку, спрямовуючи зусилля на пошук слабких місць в обороні українських сил.

«Ворог кидає останнім часом на штурм мобілізованих, колишніх в’язнів. Техніку ворог приберігає. Противник докладає всіх зусиль, щоб певні успіхи мати на цьому напрямку, але в нього успіхів немає. При цьому проводить активний артилерійський вплив і застосовує скиди із дронів на околиці Часового Яру», — розповів Волошин.

Згідно з його звітом, лише за останню добу на цьому напрямку було зафіксовано майже 150 обстрілів з мінометів та артилерії. Також було зафіксовано 12 нападів противника протягом ночі.

Варто зазначити, що війська Росії намагаються захопити Часів Яр, оскільки вони вважають, що контроль над цим містом необхідний для просування на Костянтинівському та Краматорському напрямках. Таку інформацію було надано військовим Олегом Калашниковим, представником 26-ї артилерійської бригади.

Без контролю над містом, ворожі просування на напрямках Костянтинівського та Краматорського стають неможливими.

«Ні, неможливе (просування, — ред.). На даному напрямку, на локаціях — Костянтинівський, Краматорський напрямок, на сьогодні на цих напрямках неможливе просування ворога, якщо Часів Яр буде триматися», — розповів військовий в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Також він зазначив, що на східному фронті у російській піхоті значну кількість військових складають нещодавно мобілізовані особи. Вони навіть не отримали навчання в військових навчальних центрах.

«Вони просто кидаються до зони бойових дій, кидаються в штурми. Причому в перших штурмових лавах ідуть саме вони, саме ті, які не навчені, які нещодавно прибули з російської глибинки. Якщо їм вдається десь уже починати закріплюватися, тоді вже підтягуються більш досвідчені воїни, які вже мають бойовий досвід, і починають окопуватися та створювати вогневий рубіж», — розповів Олег Калашников.

До того ж, раніше ситуацію на фронті Назар Волошин описав так: російські війська намагаються прорвати оборонні лінії українських військ і захопити стратегічні позиції. Незважаючи на це, Сили оборони контролюють ситуацію.

«Найгарячіші напрямки це Авдіївський, Бахмутський та Новопавлівський. Обстановка за останній тиждень відносно загострилась, тривають важкі бої, проте ситуація контрольована Силами оборони», — сказав Волошин.

Також Волошин каже, що супротивник намагається захопити стратегічну ініціативу, прорвати лінію фронту і сконцентрував зусилля на цих напрямках, отримавши певну перевагу в силах та засобах. Стратегічна мета ворожого наступу на Сході України залишається незмінною — просування та виходження на лінію адміністративного кордону Донецької та Луганської областей.