Підготовка до знищення Кримського мосту вже у розпалі. Військові вже знають, куди саме і як вдарити по цій гігантській споруді завдовжки 18 кілометрів. Проте зруйнувати його в повному обсязі — це виклик вельми складний. Відомо, що основне завдання полягає в тому, щоб не просто зруйнувати міст, але і надовго паралізувати його функціонування.

На думку аналітиків, для цього буде потрібно завалити не просто проліт чи шмат дорожнього полотна, як це робили СБУ вже двічі, а знести одну з його опор. На заміну однієї в РФ підуть місяці, а може й рік. 

“Щоб повністю вивести міст з ладу, необхідно завдати істотних ушкоджень або кільком опорам у східній або центральній частині, або одній з опор, що підтримують арочний прохід у західній частині, писав американський журнал Foreign Affairs. За оцінками авторів, щоб пошкодити одну опору, потрібно кілька точних влучань ракет, наприклад ATACMS з одиночною бойовою частиною. З ними згоден російський військовий експерт Кирило Михайлов: «Потрібно кілька влучань ATACMS або Storm Shadow в одну точку, причому бажано, щоб це була опора моста, а не дорожнє полотно».

Як відомо, найвразливіше місце — там, де бетонна опора з’єднується з горизонтальною металевою основою полотна залізничної або автомобільної дороги, пише Foreign Affairs.

Складність полягає в тому, що Кримський міст є надто масштабною ціллю навіть для високоточних ракет типу ATACMS. Хоча ці ракети досить точні для ударів по військових об’єктах, однак гарантувати кілька поспіль влучань у такі маленькі цілі, як вразливі частини Кримського мосту, не можна.