Найближчим часом переговорів щодо Донбасу між президентами України Володимиром Зеленським і Росії – Володимиром Путіним очікувати не варто.

Кремль як і раніше наполягає на введенні в переговори представників ОРДЛО, що неприйнятно для української влади.

Про це заявив експерт-міжнародник Андрій Бузаров в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Переговори зайшли в глухий кут ще в березні та лютому минулого року, а все, що ми бачили останнім часом, це такі специфічні наміри з боку України, Росії, наших європейських партнерів, щоб реанімувати хоч якийсь переговорний процес, обмін полоненими, нормандський процес, Мінський процес. Ніякий процес не працює. Думаю, що ці нові Вступні, які з’явилися зараз після спроби ескалації біля кордонів України, а саме пропозиція Путіна Зеленському приїхати в Москву, а також пропозиція Козака їхати на лінію розмежування – вони також навряд чи реалізовані в умовах фактично не закінчилася ескалації на дипломатичному рівні», – сказав Бузаров.

На думку експерта, станом на сьогодні очікувати якихось переговорів у будь-якому форматі щонайменше безглуздо.

«Думаю, з боку росіян є чергова спроба ввести в процес публічно представників ОРДЛО. Будь-які переговорні процеси в такому форматі неприйнятні для української влади. При цьому не вирішується інша проблема – що далі? Напруга біля кордонів не знижується, і загальна ситуація на пострадянському просторі погіршується. Відтягування переговорів у будь-якому форматі веде до збільшення напруги», – вважає Бузаров.

Нагадаємо, цього тижня президент України Володимир Зеленський запропонував президенту РФ Володимиру Путіну провести зустріч на Донбасі – на тлі ескалації збройного конфлікту.

У відповідь Путін заявив, що Україна перед «обговоренням проблем Донбасу» повинна провести переговори з «ДНР» і «ЛНР». Також він додав, що готовий прийняти Зеленського в Москві, але не для обговорення Донбасу, а з питань «двосторонніх відносин».

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Зеленський ніколи не поїде до Путіна в Москву обговорювати Донбас. Для цього є нейтральні країни.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.