У Чорноморському флоті країни-терористки Росії залишилося лише два-три кораблі, здатних нести крилаті ракети “Калібр”, які зараз не виходять у море через погану погоду. 
 

 

Про це в етері Апостроф TV розповів капітан першого рангу запасу Збройних Сил України Андрій Риженко. 

Після знищення флагмана Чорноморського флоту ракетного крейсера “Москва” Російська Федерація залишилася взагалі без великих військових кораблів. 

“Кораблі окупаційного Чорноморського флоту Росії стали рідше виходити в море на патрулювання через погані погодні умови. У них там взагалі великих кораблів не залишилося після загибелі крейсера Москва. Залишилося два-три кораблі, які можуть нести ракети “Калібр”. Є чотири патрульні кораблі типу “Василь Биков”. Теоретично вони можуть нести “Калібри”, але ми не маємо підтвердження, що вони ці ракети використовують”, – сказав Риженко. 

Також у РФ у Чорному морі ще є чотири підводні кораблі, один із яких на ремонті. Сумарно вони можуть в один залп сконцентрувати 36 крилатих ракет “Калібр”. 

“Запитання в тому, чи є в окупантів стільки ракет. Ми пам’ятаємо, що 10 жовтня, коли був масований ракетний терор, вони витратили близько 41 “Калібру” і потім інтенсивність їхнього використання суттєво скоротилася. Видно, що цих ракет в окупантів немає в потрібній кількості”, – наголосив капітан. 

Окрім того, що вороже угруповання в морі наразі зменшилося, Україна водночас вже оголосила розвиток нового напрямку в обороні – створення флоту морських дронів, які здатні знищувати ворожі катери й уражати військові кораблі з великим тоннажем. Це створить додаткову небезпеку для залишків російського флоту в Чорному морі. 

“Морські ударні дрони – це суттєвий додатковий елемент розвитку українських ВМС. Ворожі катери до 150 тонн просто знищують, а кораблі великим тоннажем – виводять з ладу. Їх добре також використовувати для протидії мінам та охорони наших економічних зон у морі”, – додав Риженко. 

Ефективність подібних апаратів проти бойових кораблів може бути вищою, ніж проти тих, які воювали, наприклад, під час Другої світової війни. 

Сучасні бойові кораблі набагато менш захищені проти засобів ураження – ракет, снарядів чи торпед. Вразити морським дроном старий лінкор було б складніше, ніж сучасний фрегат. 

Річ у тім, що за часів Другої світової війни критичні системи, які забезпечували живучість і боєздатність корабля, були більш автономними, і, отже, їх було простіше захистити бронею, залишивши менш захищеними інші частини. Наприклад, енергетична установка, артилерійські льохи чи командний пост були важливішими та краще захищеними. 

Крім того, шляхом автономності вихід із ладу, наприклад, однієї з гарматних веж не призводив до втрати корабля. Отримавши удар в одному місці, він міг зберегти можливість вести бій. 

Сучасний бойовий корабель влаштований настільки складно, що майже в будь-якій частині може бути критично важливий компонент, втрата якого позбавить його боєздатності. Бронювати весь корабель неможливо через велику вагу броні. 

Крім того, дистанції ведення морського бою збільшились у десятки разів – тепер захищатися доводиться не від снарядів, а від протикорабельних ракет, для чого на кораблях існують системи ПРО. 

Проте, як заявив раніше командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа, флот планувалося озброїти і безекіпажними морськими засобами.  Віримо в ЗСУ і скоре повне знищення Чорноморського флоту або його втечу з Українського Криму.