Експерт з національної безпеки, військовослужбовець Збройних сил України Іван Варченко в ефірі одного з українських каналів заявив, що наступ російських окупаційних військ у Харківській області фактично захлинувся,  оскільки окупанти не зможуть досягти обласного центру.

“Необхідно погодитися з висновками, зокрема країн-партнерів, які абсолютно чітко розуміють, що наступ не може увінчатися успіхом із тим, щоб “взяти” Харків. Навіть російські солдати, які беруть участь у штурмових діях, усвідомлюючи це, звичайно ж, відчувають менше ентузіазму до виконання своїх військових обов’язків”, — сказав він.

Варченко наголосив, що навіть у випадку, якщо у російської армії буде 70 тисяч військових, це все одно не гарантує успішного просування до обласного центру.

“Оборона Харківської області передбачає наявність, зокрема, серйозних рубежів оборони, а характер сьогоднішніх дій — тактичного рівня на території прикордоння”, — наголосив експерт.

За його словами, військова теорія та історія мають приклади, коли відволікальні маневри та удари призводили до певних успіхів.

“Але Харківщина навряд чи дасть шанс росіянам працювати в такому сценарії. Дійсно, можливий удар і в Сумській області, і в інших районах, наприклад, у Богодухові, який уже неодноразово згадувався. Цей маршрут, через Охтирку до Харкова, може стати додатковим логістичним шляхом, посилюючи їхню присутність, однак розтягувати сили і засоби по лінії фронту… Їм і раніше недостатньо їх було, щоб сконцентруватися на основних ударах і досягти цілей, а в такому разі вони ще більше розконцентруються”, — підсумував Іван Варченко.

Додамо, атаки росіян в Харківській області триватимуть ще 3-4 дні, після чого очікується, що російські війська зроблять спробу наступу у напрямку Сум, заявив голова ГУР Кирило Буданов в інтерв’ю виданню The New York Times. 

Євген Дикий, військовий аналітик та ветеран АТО в одному з українських інтервʼю розповів, що цей сценарій виключати не можна.

«Звичайно, це можливо. Я нагадаю, що саме ГУР попереджав про можливий наступ Росії в Харківській області. І питання, чому ми не були готові – це не до розвідки. Всі були попереджені, але чому нічого не зробили – питання відкрите. Це чимось нагадує мініатюрну версію подій 24 лютого 2022 року. Тоді теж всі були дуже завчасно попереджені, але все одно не готові. Я сподіваюся, що хоча б щодо Сумщини попередження Буданова почують. І росіян зустрінуть не так, як на Харківщині, а більш підготовлено. Те, що такий наступ дуже ймовірний, витікає і з концентрації російських сил по той бік кордону. Це все відстежується. Ми ж усі знали, скільки російських військ стоїть навпроти Харківщини. І зараз так само знаємо, скільки окупантів стоїть поруч з Сумською та Чернігівської областями.», — наголошує Дикий.

За словами аналітика, росіяни свої резерви на Харківському та Сумському напрямках мають, але цих резервів явно недостатньо для того, щоб захопити Харків чи Суми. Такої кількості особового складу в них і близько немає. А от для того, щоб окупувати прикордонну смугу і вдертися у Вовчанськ – на це в них сил вистачило.

Також Євген Дикий розповідає, що росіяни знайшли наше слабке місце. Наше слабке місце – це нестача резервів, відсутність людей. І оскільки вони знайшли це слабке місце, для них абсолютно логічно зараз максимально розтягувати наші сили, відкривати нові ділянки фронту, нові напрямки, з тим, щоб ми змушені були перекидати й без того дуже дефіцитні, дуже куці резерви на ці ділянки.

«Ці резерви не можуть доїхати на Донецькі ділянки фронту, зокрема, на Часів Яр, Покровський напрямок, Курахівський. Тобто там, де відбуваються зараз основні, найтяжчі бої. Зазначу, що росіяни мають наразі перед нами лише одну перевагу. Ця перевага — в живій силі. І от вони зараз максимально реалізовують цю перевагу, вижимають з неї максимально для себе корисного.», — підсумував Євген Дикий, військовий аналітик та ветеран АТО.