Народний депутат з фракції «Опозиційна платформа — За життя» Нестор Шуфрич в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив, що ніякої Тимчасової слідчої комісії по справі «вагнерівців» у парламенті створено не буде, бо ніякої спецоперації українських спецслужб із затримання російських найманців не було.

Він фактично підтримав позицію, яку раніше висловлювали в офісі Президента по резонансній інформації в зриву цієї спецоперації після доповіді в кабінеті президента, оприлюдненої в ЗМІ.

Напередодні ж документи, які доводять факт проведення спецоперації щодо затримання групи найманців російської ПВК “Вагнер” оприлюднив народний депутат з фракції “Європейська солідарність” Володимир Ар’єв. Попри це – монобільшість та керівництво Верховної Ради ігнорує вимоги народних депутатів з кількох фракцій створити таку комісію.

“Цією слідчої комісії у Верховній Раді України Чи не буде, тому що не було доповіді, не було спецоперації, це абсурд. З точки зору парламентських контролю ми можемо перевіряти тільки ту інформацію, яка нам виглядає достовірною”, – підкреслив Нестор Шуфрич.

Представник ОТЗЖ також зазначив, що його взагалі не цікавлять “вагнерівці”.

“Мені чесно кажучи на цих вагнерівців все одно, я не повірив”, – підкреслив Шуфрич.

Нагадаємо, про докази існування спецоперації першим повідомив Володимир Ар’єв. Спочатку він розповів на брифінгу у Верховній Раді, а потім оприлюднив документи у вигляді сканів у Фейсбуці.

Він вказав, що «влада заперечила існування такої спецоперації і назвала її фейком». І додав, що влада бреше, а далі надав неспростовні докази.

«Перший документ – лист начальника 5-го управління начальника служби безпеки України, департамент контррозвідки, датований 13 липня цього року. В ньому він інформує керівника головного слідчого управління СБУ, що в рамках кримінальної справи, яка розслідується ще з 2014 року – справа щодо злочинів росіян на території України, встановлено формування нового НЗФ, яку здійснює особа, яка представляється Сергій Петрович», – написав нардеп.

Ар’єв додав, що згаданий «Сергій Петрович» є оперативником українських спецслужб.

«Оскільки документ не носить грифу «таємно», відповідно деталі спецоперації, в цих документах не розкриваються, розкривається лише легенда. Цей Сергій Петрович встановив анкетні дані та опитав 40 осіб бойовиків ПВК «Вагнер». Зараз є документальні підтвердження того, що це робили українські спецслужби», повідомив депутат.

Крім того, він показав протокол огляду носіїв інформації від 25 липня і в рамках справи про напад Росії, підписаний слідчим СБУ. І зазначив, що «протокол містить опис огляду аудіофайлів усіх вагнерівців, які перебували на території Білорусі в той момент, підпис також стоїть на розшифровках. Це не компільовані розмови, а розшифровки оперативних дій СБУ».