Сили оборони України можуть оточити війська Росії в Донецькій, Луганській областях та на Херсонщині. Днями окупанти залишили Кремінну та Сватове на Луганщині, однак ЗСУ не були готові до такої ситуації, тому заволодіти залишеними територіями не вдалося. Про це заявив колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

В інтерв’ю Главреду у відповідь на питання про те, чи можуть українські війська оточити армію РФ в Лимані і відкрити для себе шлях до Сєвєродонецька та Лисичанська, він сказав, що такий сценарій можливий.

ЗСУ здатні оточити окупантів як мінімум на трьох ділянках, це можливо в Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

“Російські загарбники, теоретично, можуть опинитися в оперативному оточенні на декількох ділянках. Як у Донецькій та Луганській областях, так і на Херсонщині. Загалом це, як мінімум, три точки”, – зазначив Тука.

Також він додав, що раніше росіяни залишили Кремінну і Сватове в Луганській області, проте українська армія не була готова до такого сценарію, і окупанти повернулися на попередні позиції.

“Декілька днів тому сталася цікава ситуація – окупанти очікували наступу ЗСУ і залишили Кремінну та Сватове на Луганщині. Про це мені розповіли місцеві жителі, а згодом інформацію підтвердило Головне управління розвідки. Але українські війська не готові були до сценарію термінового та негайного наступу з метою заволодіння залишеними територіями. І вже за день росіяни повернулися до Сватового”, – підкреслив Георгій Тука.

Україна промацує ситуацію і готова рішуче наступати, але не буде прагнути наражати свої війська на небезпеку, якщо росіяни будуть запекло битися

Таку оцінку дії української армії під Херсоном дав військовий аналітик, професор стратегічних досліджень університету Сент-Ендрюс Філліпс O’Брайєн.

Українські чиновники повідомляли, що ЗСУ прорвали захисні рубежі армії РФ у районі Херсона та активно обстрілюють російські військові об’єкти та шляхи постачання. При цьому російське міністерство оборони стверджує, що наступ України зазнав невдачі.

На основі аналізу даних з відкритих джерел Філіпс O’Брайєн оцінює ситуацію так:

Це заздалегідь спланована операція, оскільки перед нею українська армія нагромадила боєприпаси і почала вступати в протидію з російськими силами по всій лінії фронту в регіоні. Одночасно є ознаки скоординованої кампанії інформування про те, що відбувається у ЗМІ.

Оскільки атаки відбуваються по всій лінії розмежування в Херсонській області, дії України виглядають як безліч операцій із промацування, покликаних знайти слабкі місця в обороні, точки, де дислоковані слабші чи деморалізовані війська.

Вогонь з великої відстані по мостах триває і це показує, що Україна має намір не дати російським військам піти – особливо з технікою. ЗСУ також намагаються перешкодити постачанню російського угруповання.

Експерт пише, що він схильний дуже обережно ставитися до очікувань українського прориву і оточення російських військ – якщо тільки не відбудеться їх швидкий колапс.

“Ймовірно, [варто чекати] більш активних зусиль із вимотування та спроб знайти прогалини. Але Україна не буде прагнути наражати свої війська на небезпеку, якщо росіяни будуть запекло битися”, – вважає O’Брайєн.