Мешканці Криму підтримають дії ЗСУ з деокупації півострова так само, як херсонці сьогодні підтримують звільнення своєї області від загарбників.

Про це під час круглого столу в Укрінформі повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Він зазначив, що політика окупантів у Криму спрямована на те, аби знищити українську ідентичність та її прояви.

Після 2014-го року відбулася, фактично, колонізація Криму. Різні російські програми були спрямовані на те, щоб люди з регіонів рф займали на півострові керівні посади, займалися бізнесом. Водночас місцевих – українців, кримських татар – усували від влади на всіх рівнях. Це політика геноциду.

Та попри все, в Криму сьогодні багато тих, хто чекає на ЗСУ.

“Деокупація Криму почнеться це з деокупації Херсонської області. І я впевнений, що коли це почнеться, наші українці в Криму підтримуватимуть дії ЗСУ так само, як сьогодні херсонці підтримують звільнення своєї землі”, – пояснив Соболевський.

За його словами, загарбники застосовують до жителів тимчасово захоплених територій терористичні методи, катують тисячі людей.

“Ми воюємо не за території, а за людей, які там залишаються і є заручниками терористів. Адже окупанти застосовують стосовно нашого населення терористичні методи, це геноцид. Вони катують наших людей, насправді катують їх тисячами”, – зазначив Соболевський.

Після деокупації всіх територій світові доведеться дізнатися багато шокуючих фактів щодо того, що чинили росіяни.

“Щодо багатьох випадків ми достовірно знаємо, що людей затримала фсб, вони перебували в приміщенні так званої поліції. А після цього, мовляв, доля цих людей невідома. Зрозуміло, що швидше за все, це трагічна доля”, – зазначив Соболевський.

І хоч у Кремлі погрожують “належною відповіддю” на спробу звільнити Крим, світ на нашій стороні. Зауважимо, депутат Сейму Литви Жигімантас Павіленіс закликав українську владу на всіх рівнях постійно повторювати тези про необхідність деокупації Криму, які прозвучали на саміті «Кримської платформи».

Про це Павіленіс сказав під час онлайн-виступу на міжнародному круглому столі в Укрінформі.

«Хочу надихнути вас на всіх рівнях усім говорити про те, що ви говорили на «Кримській платформі». Радий, що парламентарі зустрінуться в Хорватії на саміті Кримської платформи, тому вам треба втовкмачувати нам в голову, що Крим під окупацією. Це треба повторювати і на державному, і на президентському, і на парламентському, і на культурному рівнях, тому що в демократичних країнах влада змінюється, приходять нові політики, але треба від цього не відступати, і ви, звісно, ​​переможете рано чи пізно», – вважає депутат Сейму Литви.

За словами Павіленіса, він інтуїтивно припускає, що це буде швидше раніше, ніж пізніше, тому що путін вже впадає у відчай через невдачі російської армії на фронті.

Водночас він зазначив, що, «знаючи психологію цих звірів, треба відібрати у них те, що вони відібрали у вас».

«Я думаю, Крим психологічно дуже важливий. Треба його відібрати, щоб війна закінчилася, тому що, як кажуть деякі фахівці: «Ми знаємо, хто такі росіяни, вони на горілці та картоплі можуть ще триста років жити під усіма можливими санкціями, вони так взагалі живуть століттями». Тож треба, щоб російські генерали зрозуміли, що вони точно програли війну», – вважає литовський депутат.

Кримський Півострів — це Україна. І навіть окупанти вже розуміють, що вхід ЗСУ до Криму – це питання часу. Деокупація Криму – це є обов’язок української держави.