Команда українського лідера Володимира Зеленського б’є на сполох через рішення Олександра Лукашенка співпрацювати з Росією та її главою Володимиром Путіним в питанні врегулювання ситуації в Білорусі, хоча Україна пропонувала посередництво разом з державами Люблінського трикутника — Польщею і Литвою. Це посередництво Лукашенко і Путіна несе великі ризики для України і означає конфронтацію.

У зв’язку з оціненими ризиками для України глава МЗС Дмитро Кулеба в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” звернувся до режиму Лукашенка і Кремля, яких попередив, що офіційний Київ зайняв чітку і жорстку позицію, і буде керуватися своїми національними інтересами, такими, як безпека , економіка і права українських громадян в Білорусі.

“Лукашенко зробив свій вибір. Він обрав Росію, Володимира Путіна. А це означає конфронтацію. І тому ми, ми зважуємо всі ті ризики, які зміцнення позицій Росії в Білорусі несе для України. І ми розуміємо, що якщо Олександр Лукашенко вибрав Росію, то ризики для нас починають зашкалювати. І відповідно до цього ми будуємо своє ставлення до нього “, — пояснив Кулеба позицію України в білоруському питанні.

Міністр закордонних справ нагадав, що Лукашенко відмовився не тільки від пропозиції України в посередництві, а й від посередництва від найбільш нейтрального посередника, від ОБСЄ. У ситуації, що склалася, зазначив Кулеба, Україна буде робити все, що в її силах, щоб допомагати дружньому народові, керуючись своїми національними інтересами.

“На жаль, Олександр Лукашенко зробив свій вибір, і коли його вибір став для нас остаточним, а цей вибір — Росія, ми зайняли ту позицію, яку займаємо зараз: чітку, жорстку, але не щодо білоруського народу. Білоруський народ завжди буде для нас дружнім, і ми завжди будемо робити все, що в наших силах, щоб йому допомагати “, — підсумував міністр.

Нагадаємо, 23 вересня білоруський диктатор Олександр Лукашенко таємно влаштував церемонію інавгурації. Після цього білоруська опозиція закликала до безстрокової акції протесту проти Лукашенка. В цей же день в Білорусі почалися масові акції протесту. Працівники ОМОНу знову жорстко розганяли людей, в Мінську застосували водомети і перцевий газ.