Росії варто готуватися до Ялтинського трибуналу, переконаний радник голови ОП.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк порадив російським загарбникам припинити бої за Бахмут, натомість почати “готуватися до Ялти”. Про це радник керівника ОП написав у Мережі 3 грудня. Він зазначив, що під Бахмутом, що не несе жодного стратегічного сенсу для ходу війни, російська влада “закопує” тисячі мобілізованих, ув’язнених, найманців та військових. 

“Все, аби довести собі: ми ще щось можемо! Ні, не можете. Забудьте про Бахмут. Починайте готуватися до Ялти – Ялтинського трибуналу”, – порекомендував загарбникам Подоляк.  

Нагадаємо, саме за Бахмут на сьогодні точаться найдорсткіші бої на сході України. Як пояснив радник ОП Олексій Арестович, на цій ділянці російські війська намагаються виконати політичну мету – захопити Донецьку область. Проте Арестович переконаний, що ворог не захопить ні Бахмут, ні Авдіївку, а тим більше – всю Донеччину.   

За оцінками британської розвідки, теоретичне захоплення Бахмута матиме обмежену оперативну цінність, хоча потенційно дозволить РФ загрожувати більшим міським районам Краматорська та Слов’янська.

Зазначається, що план Росії, швидше за все, полягає в тому, щоб оточити місто тактичним наступом на північ та південь. В останні дні, ймовірно, Росія досягла невеликих успіхів на південному напрямку цього наступу, де вона прагне зміцнити обмежені плацдарми на захід від заболоченої місцевості навколо малої річки Бахмутка.

За даними британської розвідки, від початку серпня 2022 року Росія зробила Бахмут пріоритетним напрямком своїх наступальних операцій. Захоплення міста матиме обмежену оперативну цінність, хоча потенційно дозволить Росії загрожувати більшим міським районам Краматорська та Слов’янська.

“Проте кампанія була непропорційно дорогою порівняно з цими можливими вигодами. Існує реальна ймовірність того, що захоплення Бахмута стало насамперед символічним політичним завданням для Росії”, – вважають у Міноборони Британії.

До слова, військовий експерт Петро Черник Черник зазначив, що окупанти намагаються оточити сили оборони України, оминаючи їх із півдня від міста. У шахах цей феномен, як зауважив експерт, називають цугцванг. Черник додав, що з військової точки зору, в окупантів більше немає нічого. Лише зброя масового ураження. Саме тому вони б’ють по об’єктах критичної інфраструктури, аби психологічно тиснути на українців.

“Противник не може завдати нам стратегічного воєнного ураження, і через спроби занурити українців у пітьму та холод хоче, щоб ми вийшли на майдани й почали тиснути на свій уряд з метою переговорів”, – сказав він. 

Черник вважає, що в Росії ще є вікно можливостей, втім, з кожним днем воно зачиняється. 

“З кожним тижнем, з кожним місяцем це вікно все більше зачинятиметься. І вони насправді рухаються до катастрофи”, – впевнений він.

Радник Офісу президента Олексій Арестович вважає, що російські війська в Бахмуті хочуть повторити те саме, що було в Сєвєродонецьку, та змусити українські сили залишити місто. За повідомленнями російських окупантів, їм вдалося просунутися в напрямку кількох сіл у районі Бахмута. Російські джерела стверджують, що ЗС РФ захопили Курдюмівку, Кліщіївку, Андріївку, Зеленопілля, Підгороднє. Проте Арестович переконаний, що подальші передові успіхи армії Кремля неможливі