ЗСУ доведеться відмовлятися від радянських літаків. Крім А-10 Thunderbolt II Україна могла б отримати шведські Gripen, а також Eurofighter або Rafales.

Керівництво військово-повітряних сил США не виключає можливість поставок української армії в рамках військової допомоги американських військових літаків А-10 Thunderbolt II. Вашингтон готовий до обговорення цього питання з українською стороною. Про це заявив міністр ВПС США Френк Кендалл на Аспенському форумі з безпеки.

Його слова послідували за заявою начальника штабу ВПС Чарльза Брауна, який сказав, що ЗСУ в кінцевому підсумку доведеться відмовлятися від радянських літаків.

У Кендалла ж запитали, від яких літаків слід позбутися самим США. Він відповів, що від “поважних” А-10. Після цього модератор запитав: чому б не віддати ці літаки Україні.

“Сьогодні генерал Браун ставив питання про те, які винищувачі можуть зацікавити Україну. Це багато в чому залежить від самої України… можливі старіші системи США. Ми будемо відкриті для обговорення з ними їхніх потреб і того, як ми можемо їх задовольнити”, – відповів міністр ВПС США.

За його словами, є низка інших літаків, які могла б отримати українська армія. Наприклад, шведські Gripen, якими користується Чехія, А також Eurofighter або Rafales.

A -10 Thunderbolt II – це легендарний одномісний штурмовик, призначений для надання авіаційної підтримки сухопутних військ, знищення колон ворожої техніки. Ці літаки ще називають “Бородавочниками”.

Вперше розмови про передачу літаків A-10 Thunderbolt II Україні почалися ще навесні, коли російські окупанти прямували в бік Києва.