Представники військоматів звертаються до поліції щодо затримання 30 тисяч ухильників від призову на Полтавщині.

Про це одному з видань 28 березня повідомив Роман Істоміна, речник Полтавського обласного ТЦК та Служби порятунку.

Подано звернення до поліції стосовно осіб, які скоїли адміністративні правопорушення за двома статтями: «Порушення правил військового обліку» та «Порушення законодавства про оборону та мобілізацію».

«Є така процедура, що поліція за нашим зверненням повинна доставити людину до ТЦК. Людина, яка порушила адміністративний кодекс, на нього формується протокол, потім ухвала від начальника ТЦК. І якщо людина не сплатила штраф, то тоді звернення щодо доставлення. Зазвичай, це люди, які після отримання повістки не з’явилися до ТЦК», — повідомив Роман Істомін

У Полтавській області близько щодо 30 тисяч осіб звернулися із проханням про доставку до ТЦК.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки відхилив поправки до законопроєкту про мобілізацію, що стосувалися бронювання військовозобов’язаних із певним рівнем доходу та податковими внесками.

Цю інформацію передав депутат від партії «Слуга народу» та член відповідного комітету Ігор Копитін.

Розгляд правок стосовно впровадження системи «бронювання за гроші» відбувся 25 березня, повідомив раніше депутат Юрій Здебський з комітету з оборони.

Згідно з повідомленням Копитіна, існували окремі пропозиції щодо бронювання для тих, хто отримує певну зарплату та платить податки, але вони були відхилені «навіть без обговорення».

«Метою законопроєкту є встановлення соціально справедливої мобілізації. Фактичною суттю таких правок став би принцип «війна для бідних». А це неприпустимо!» – наголосив народний обранець.