Президент Естонії Алар Каріс заявив, що Україна показала себе “гідним союзником”, тому настав час виконувати рішення Бухарестського саміту НАТО у 2008 році щодо майбутнього членства України. Про це він написав у Twitter.

Каріс зустрівся з президентом Фінляндії Саулі Нііністе.

“Естонію та Фінляндію об’єднує спільна проблема непередбачуваного сусіда. Ми вже тісно співпрацюємо у сферах оборони та забезпечення енергетичної безпеки. Сподіваюся, ми зможемо зробити ще більше, коли Фінляндія стане членом НАТО”, – написав Каріс.

Він наголосив, що Росія активізувала використання енергетичної зброї, тому треба зробити так, щоб РФ не змогла погрожувати ані військовими, ані енергетичними засобами, ані гібридною війною.

“Москва має зазнати невдачі у спробах підірвати стабільність у Балтійському морі”, – заявив Каріс.

Він зазначив, що Естонія завжди підтримувала політику відкритих дверей НАТО, і вважає, що Швеція та Фінляндія мають якнайшвидше стати членами Альянсу.

“Крім того, Естонія підтримує заявку України на членство в НАТО. Україна показала себе гідним союзником, тож настав час рухатися вперед щодо виконання обіцянок, даних у Бухаресті у 2008 році”, – додав Каріс.

Нагадаємо, Президенти дев’яти країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО та закликали усіх членів Альянсу збільшити військову допомогу ЗСУ.

Про це йдеться у відповідній заяві лідерів країн.

“Ми твердо підтримуємо рішення саміту НАТО в Бухаресті в 2008 році щодо майбутнього членства України. Ми підтримуємо Україну в її захисті від російського вторгнення, вимагаємо від Росії негайного відходу з усіх окупованих територій і закликаємо всіх союзників суттєво збільшити свою військову допомогу Україні”, — йдеться в заяві.