Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний заявив, що Росія збільшує кількість своєї авіації.

За його словами, за різними оцінками, на кінець 2023 року росіяни можуть наростити кількість авіації до восьми змішаних авіаційних дивізій – це сотні літаків і гелікоптерів.
Він зазначив, що попри перевагу ворога у кількості авіації та засобах протиповітряної оборони, він не може конвертувати її в панування у повітрі завдяки вдалій роботі українських підрозділів, які прикривають війська.

«Це призводить до того, що противник не почувається спокійно в небі України, його авіація намагається не входити до зон наших зенітних засобів і застосовує авіаційні засоби ураження переважно з великих відстаней, що суттєво знижує їх ефективність», — заявив Залужний.

Генерал підкреслив, що на перший план виходять безпілотники, які перебрали на себе значну частину завдань авіації з повітряної розвідки й ураження з повітря.

Нагадаємо, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у колонці перерахував, що Україні потрібно від західних союзників, аби перемогти у війни проти Росії. Він назвав п’ять пунктів.

«Військово-повітряні сили Росії зазнали величезних втрат, і ми знищили понад 550 її систем протиповітряної оборони, але вона зберігає значну перевагу над нами й продовжує будувати нові штурмові ескадрильї», – написав головком.

Ця перевага ускладнила просування Сил оборони вперед, каже Залужний, оскільки російські системи протиповітряної оборони все більше перешкоджають українським літакам.

Крім того, російські безпілотники взяли на себе значну частину ролі пілотованої авіації щодо розвідки та нанесення авіаударів.

За словами головкома, Україна так само має завдавати масованих ударів з використанням приманки та ударних безпілотників, щоб перевантажити російські системи ППО.

«Ми повинні полювати на російські безпілотники, використовуючи наші власні безпілотники, обладнані сітками. Ми повинні використовувати сигнальні приманки, щоб привабити російські планерні бомби. І ми повинні засліплювати тепловізійні камери російських безпілотників вночі за допомогою стробоскопів», – написав він.