Телефон Зеленського щодня розривається від дзвінків від західних партнерів України. Нерідко у розмові з ним деякі з лідерів почали стверджувати, що настав час домовитися про припинення війни на Україні. Однак, цей спосіб мислення упускає з уваги масштаби цілей Росії і те, що Кремль реально може запропонувати.

Про це пише журнал Foreign Affairs

«Москва не зацікавлена у простому захопленні частини української території: президент Росії Володимир Путін неодноразово заявляв, що хоче змінити логіку міжнародної системи», — зазначають аналітики, додаючи що це створює загрозу і безпосередньо для тих країн, які пропонують говорити.

Експерт припустив, що станеться, якщо США попросять своїх партнерів піти на поступки Росії, щоб домогтися символічного припинення вогню в Україні.

«По-перше, Росія буде наполегливо порушувати режим припинення вогню, як вона робила у всіх варіантах Мінських угод 2015 року, одночасно відновлюючи свою армію, щоб завершити завдання по окупації Києва. По-друге, Росія буде доводити своїм союзникам, що Сполучені Штати можна перемогти, якщо проявити наполегливість. Це, ймовірно, змусить багатьох партнерів США з безпеки шукати страховий поліс, що знижує вплив Сполучених Штатів у всьому світі», — каже він.

Як додав Джек Вотлінг, Росія не хоче прямого конфлікту з НАТО, але Кремль все частіше прагне розширити масштаби своєї непрямої конфронтації із Заходом.

І зараз США з Європою стоять перед вибором, заявив експерт.

«головний вибір, це розробити негайний план щодо посилення підтримки України або ж продовжувати помилково вважати, що війна зайшла в глухий кут, вагаючись і поступаючись перевагою Росії», — підкреслив експерт.