Західні аналітики припускають, що невдовзі ситуація на полі бою може змінитися. Поки Збройні Сили йдуть впевнено, але повільно. Очікується, що буде ще одна хвиля контратак, у ході якої вдасться здійснити ефективне просування.

Власне, посилаються німецькі журналісти на Президента України Володимира Зеленського. За словами глави нашої держави, поки Збройні Сили діють обережно, але їм вдається все швидше проводити заходи з розмінування територій.

Зеленський говорив, що контрнаступ мав розпочатися набагато скоріше, однак причиною його затримки стало те, що наша армія не отримала достатньої кількості зброї від Заходу та не мала достатньої кількості навченого особового складу.

Це виграло для ворога час – він встиг замінувати велику частину територій.

Я вважаю, що сьогодні ми наближаємося до моменту, коли відповідні заходи (з розмінування – 24 Канал) можна проводити швидше, оскільки ми досягаємо певних рубежів у розмінуванні,
– констатував український лідер.

На думку експертів, ці слова якраз-таки й означають, що на окремих ділянках фронту почнеться нова хвиля атак, адже розмінування буде більш успішним.

Водночас західна зброя продовжуватиме відігравати в цьому процесі важливу роль. Зокрема, впливатиме на здатність України розпочинати та підтримувати широкомасштабні контрнаступи.

Аналітики також навели цитату держсекретаря США Ентоні Блінкена. Він наголосив, що ще зарано робити висновки щодо контрнаступу ЗСУ та Україна, очевидно, ще не розгорнула всі сили, підготовлені проти окупантів.

Разом з тим, як пишуть у Bild, наша армія формує “вогневий кулак” зі західної зброї. Про це не так давно також говорив Сергій Баранов. Він є полковником і начальником Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генштабу ЗСУ.

Без переваги у повітрі, без систем інженерного розмінування, без систем радіоелектронної боротьби, тобто того, що забезпечує успіх у сучасному бою, Збройні сили України перейшли у контрнаступ. Ці чинники вплинули на ефективність контрнаступальної операції. Про це сьогодні, 24 липня, сказав військовий аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Збройні сили України перейшли в контрнаступ, використовуючи тактику розмінування часів Другої світової війни, коли саперні підрозділи під покровом ночі змушені вручну знімати мінні загородження, у той час як у росіян на озброєнні новітня розробка їх ВПК — це система дистанційного мінування землеробства, яка якраз зосереджена на Запорізькому напрямі”, — сказав експерт в ефірі телеканалу FREEДОМ

Тобто спостерігається ситуація, коли саперні підрозділи знімають мінні загородження, а в цей же час їм закидають нові мінні поля за спину, пояснив Снєгірьов.

“Саме з цим була пов’язана затримка контрнаступу. Через недоотримання систем інженерного розмінування з боку наших західних союзників”, — додав аналітик.

Крім того, у ЗСУ відсутня система радіоелектронної боротьби, що дозволяла б українській стороні глушити російські безпілотники, які зараз масово використовуються на лінії бойового зіткнення.

“І, на жаль, нам не були передані літаки F-16, які значно посилили б позиції Збройних сил України”, — додав Снєгірьов.

Але слід зазначити, що, за оцінками американської сторони, є успішний характер контрнаступу.

“Кількість території, звільнених Збройними силами України за місяць контрнаступу, перевищує кількість територій окупованих російськими окупантами за весь зимово-весняний період. Це показово”, — підсумував експерт.