Українська Служба безпеки здійснила успішну операцію щодо запобігання замаху на Олександра Прокудіна, керівника Херсонської обласної військової адміністрації. Цю інформацію підтвердив голова Служби безпеки України Василь Малюк під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад.

«Місцевий мешканець Херсона був затриманий 10 квітня. Він організовував разом з ворожими спецслужбами замах на  Прокудіна. З глибини 12 км був запущений новий зразок ворожого fpv-дрона. Безпосередньо на місці візуальне спостереження здійснював цей негідник, він і коригував вогонь по автівці Прокудіна», — наголосив Малюк. 

За словами голови СБУ, усі дії зловмисників вдалося задокументувати. Місцевого жителя затримали на стадії завершеного замаху. Ворожий дрон був посаджений своєчасно».

Керівник Служби безпеки також повідомив, що відомство постійно приймає заходи для запобігання проникненню ворожих елементів на об’єкти критичної інфраструктури та на місця розташування підприємств оборонно-промислового комплексу. Зокрема, був затриманий агент ФСБ у Дніпрі, який фіксував на телефон ТЕС та готував наміри щодо цільових ударів. Також були заарештовані декілька працівників «Укрзалізниці», які передавали ворогу інформацію про логістичні маршрути зброї та засобів ураження.

Українські спецслужби успішно відпрацювали двічі, адже в Херсоні зберегли життя керівнику адміністрації, а от в Москві підірвали автомобіль Toyota Land Cruiser Prado експрацівника СБУ Василя Прозорова, який ще 10 років тому пішов на співпрацю з ворогом, а згодом переїхав до РФ. Тому ворогу немає на що сподіватись, українські спецслужби працюють 24/7.