У Росії складають список недружніх країн, до якого будуть включені США. Ситуацію прокоментував у програмі “Сьогодні Ввечері” на каналі “Україна 24” ексдепутат Державної Думи РФ Ілля Пономарьов.

“Це дійсно, щоб максимально поставити палиці в колеса, он у чехів взагалі один посол залишився, і більше нікого найняти. Не секрет, що багато посольств обходили заборони на чисельність представництва тим, що наймали місцевий персонал. Тепер і цього вони зробити не можуть”, — сказав він.

За словами Пономарьова, своїми діями Росія шкодить насамперед собі.

“Насправді це “бомбування Воронежу”, тобто гірше від цього стає громадянам своєї країни. З цим нічого не зробиш. І так більшість росіян їздила до інших країн отримувати візи, тому що хоча візи й видавало посольство в Москві, черга там становила 300 днів, наприклад. Ну, їздитимуть до Києва, я вважаю це в певному сенсі корисною історією. Будуть приїжджати сюди — будуть дивитися на реальний стан справ, бачити, що ніякі “жидобандерівці” вулицями не сновигають”, — сказав він.

Нагадаємо, Російський уряд невдовзі офіційно представить список “недружніх країн” РФ. За даними російських ЗМІ, Україна та США потрапляють до переліку. Про те, як це може позначитись і чи несе загрозу для українських дипломатів, УНН розповів колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Так, за даними росЗМІ, у списку наведені десять держав: Україна, США, Естонія, Велика Британія, Польща, Канада, Чехія, Литва, Латвія та Австралія.

“Путін підписав указ, яким заборонив, щоб російські громадяни працювали в дипломатичних представництвах країн, які вони визначать як недружні. Тому до захисту прав наших громадян це прямого відношення не має, але те, що Україна там буде — у цьому немає жодного сумніву, і ми будемо там, я думаю, на почесному другому місці”, — пояснив співрозмовник.

За його словами, йдеться про те, чи користується Україна у диппредставництвах в Росії послугами російських громадян. Огризко зазначив, що не має останніх даних, але щонайменше раніше в України таких практично не було.

“З точки зору практики, це на нас ніяким чином не повпливає. Тим більше, у нас зараз відносин як таких політичних немає, культурних немає, гуманітарних — немає. Є лише відносини економічні. Але це опосередковано впливає на діяльність нашого посольства, чи воно скорше менше впливає на всі ці процеси, бо воно йде повз посольство. Я не думаю, що це у якийсь спосіб на Україні може позначитись”, — сказав він.