ЗСУ тримають під вогневим контролем усе лівобережжя Херсонщини: окупанти розуміють, що їхнє південне угруповання затиснуте в кут, та намагаються щосили завадити українському контрнаступу

Про це розповів військовий експерт Дмитро Снігєрьов для видання “Главред”. 

Затиснуті між берегом Дніпра та вузькими Кримськими перешийками, окупанти опинились практично у логістичній пастці і щосили намагаються уникнути південного “котла”, атакуючи на Запоріжжі й під Вугледаром. 

Російські джерела повідомляють про численні спроби ЗСУ форсувати Дніпро й висадити десант. Нагадаю, у Генштабі ЗСУ повідомили про успішний розвідувальний рейд у районі Нової Каховки в ніч з 23 на 24 січня. Інше питання – наскільки масштабною була ця операція. Але вона свідчить передусім про те, що ЗСУ розглядають питання звільнення лівобережжя Херсонщини як один з пріоритетів. І йдеться, вочевидь, не лише про варіант деокупації півдня, починаючи з Запорізької області – суходолом, а й про складніший варіант – із форсуванням природної водної перешкоди. 

Слід зауважити, що російські пабліки зранку 26 січня повідомили про ще одну “атаку ЗСУ через Дніпро” – вже у районі Херсона. Однак наразі ця інформація не підтверджена офіційними джерелами. 

Водночас прокремлівські мілітарі-блогери відкрито заявляють про те, що очікують нових десантних операцій ЗСУ в районі Кінбурнської коси та Нової Каховки. Відповідно, ворог намагається укріпитись на півдні Херсонщини шляхом зведення фортифікацій, перекидання резервів і хаотичних обстрілів правобережжя Дніпра. 

Росіяни можуть збільшувати тут контингент. Але наразі вся окупована територія Херсонської області – під вогневим контролем ЗСУ.  
 
Враховуючи поінформованість Сил оборони, удари будуть наноситись передусім по місцях скупчення противника. Тому збільшення чисельності не допоможе росіянам – їхнє угрупування фактично перебуває у вогневій пастці.