Військовий експерт Роман Світан проаналізував військовий потенціал ЗСУ на сьогодні, виходячи з чого спрогнозував терміни звільнення тимчасово окупованих територій нашої країни, нагадавши, що йдеться про повернення до кордонів 1991 року. Військовий експерт наголосив на тому, що військове керівництво України під звільненням території тепер має на увазі повернення до кордонів 1991 року, а не 2014 року. Потім від досвідченого військового прозвучало:

З тією кількістю техніки, яка зараз йде, заявлено та підтверджено, є ймовірність деокупації всієї України до нового року протягом трьох із чимось місяців. Є така ймовірність, є певна послідовність поставлених завдань, й оскільки цю можливість розглядає і російське керівництво (будь-яка війна – це математика), то ця математика показує, що росіяни за цей час втратять і велику кількість своїх солдатів, і техніки, і втратять ці окуповані території.

“Тому у них зараз ведеться потужна політична робота та тиск, щоб змусити наше політичне керівництво залишити їм хоча б Крим. Росіяни вже готові обміняти Херсонщину, Запоріжчину та Донбас на Крим”, – відкрито заявив Роман Світан про те, на який компроміс готова йти влада РФ сьогодні.

Після успішного та стрімкого контрнаступу ЗСУ відбулася стабілізація фронту — насамперед завдяки мудрій українській тактиці. Україна не хоче в ейфорії штовхати та витісняти ворога, тому що вона знає: розширення лінії зв’язку між військами та тилом може згодом спричинити проблеми, якщо росіяни вирішать здійснити якісь наступальні дії. Такої думки дотримується експерт Пьотр Жоховський з Центру східних досліджень.

Вже понад тиждень з фронту надходить інформація про серію поразок російської армії. За кілька днів український контрнаступ на Харківщині звільнив від російської окупації майже 400 міст і містечок та майже 150 тисяч людей, їхніх мешканців. Нині загальна протяжність лінії фронту становить 2500 км — на 1300 км ведуться активні бойові дії. Здається, контрнаступ усе-таки сповільнився. За словами Пьотра Жоховського, ситуація на фронті справді стабілізувалася, але це свідома стратегія українців.

Масштаби успіху здивували навіть їх, і могли виявитися пасткою в довгостроковій перспективі. Я хотів би процитувати заяву міністра оборони України Олексія Резнікова, який офіційно сказав: ми не очікували, що зайдемо так далеко. І одразу вказав на проблему: ми не можемо йти далі. Тому що ми піддали б наші власні війська, наприклад, оточенню російської армії, — сказав Жоховський. – Зараз головним завданням українців є утримання дорожньої мережі та забезпечення матеріально-технічного забезпечення українських військ, які зайшли на раніше окуповані росіянами території. Така стабілізація фронту — це насамперед мудра українська тактика. В околицях Херсону досі точаться бої. Там росіяни добре підготовлені до оборони, хоча їхнє становище не надто радісне. Українці послідовно руйнують дніпровські переправи, через що росіянам важко транспортувати важку техніку чи запаси боєприпасів. Можливо, вони сподіваються, що погіршення матеріально-технічних обставин російських військ призведе до того, що вони самі залишать Херсон, щоб уникнути втрат. Це можливо за умови, що українці продовжать наступальну діяльність.

Темп контрнаступ ЗСУ після стрімких подій в Харківській області сповільнилися через резерви. Про це також заявив військовий експерт Олег Жданов.

На сьогоднішній день ми не маємо можливості постійно вводити в бій нові резерви. Як я розумію, зараз буде спостерігатися деяке зниження темпів контрнаступу, але воно триває на Херсонському напрямку, частково на Донецькому напрямку в районі Сіверська — Лиман, Кремінна. З’явилася інформація про те, що вже 5 тисяч військовослужбовців нашої армії закінчили навчання на Заході. Зараз ми будемо формувати новий резерв, який здійснить наступний етап більш активного контрнаступу, — заявив він.

Крім того, Жданов не виключає, що активізація дій на фронті знову може відбутися вже в найближчі тижні ‒ можливо, до кінця вересня.