На цей момент безпосередньої загрози столиці немає. У росіян немає відповідних сил і засобів, розповів в інтерв’ю Суспільному командувач угруповання Сил та засобів оборони Києва, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

“На території, що є кордоном між Україною і Білоруссю, є певні угрупування. Але, враховуючи наш потенціал, малоймовірно, що вони будуть мати успіх. Все, що зараз робиться – стримуються наші сили на північному кордоні для того, щоб ми не могли перекинути їх на схід”, – зазначив він.

Військові розглядають можливі варіанти агресії в найближчі місяці.

“Але для цього потрібно перекинути відповідні сили й засоби, які зараз Росією відновлюються на їхніх полігонах. Поки що таких намірів ми не бачимо, але готуємось до них”, – відповів Павлюк.

Військовий аналітик, колишній співробітник Міністерства оборони України Сергій Грабський пояснив, від яких факторів залежить масштабність наступу російських військ.

 «Наскільки Росія зможе мобілізуватися, відносно тих сил та засобів, що в неї є зараз на зберіганні, наскільки вона може їх підготувати – я говорю про ракетні удари власне. Бо вони виснажені, і їхня промисловість аж ніяк не відповідає рівню військової промисловості Радянського Союзу. Тобто вони не можуть протягом короткого періоду часу накопичити таку велику кількість потрібних ракет, як це вони робили перед тим. Адже, якщо ми згадаємо інтерв’ю головнокомандувача Збройних сил України, вони до тої операції готувалися 3,5-4 роки, такого часу в них зараз немає», – зазначив він.