Жодна зі сторін не має абсолютного контролю над Кінбурнською косою та островами, що поблизу Херсона. Бойова робота продовжується.

Про це повідомляє начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталію Гуменюк в ефірі телемарафону.

“Ситуація досить складна. Знову ж таки, й погода не сприяє такому легкому завершенню і короткочасності цієї операції. Так само це пов’язано із Кінбурнською косою. Тому що продовжується там присутність ворога, продовжуються атаки на протилежний берег. Так само з островами ще продовжується бойова робота і контролю абсолютного немає жодна зі сторін. Це і є лінія розмежування, лінія фронту, де йдуть бої”, – розповіла Гуменюк.

За її словами по південному фронту критичних змін немає. Українські військові більше працюють по знищенню бойових потужностей ворога. Йдеться про ліквідацію у тилових районах противника.

Вона підсумувала, зараз практично по всьому Лівому берегу ведеться бойова робота.

Нещодавно голова Миколаївської ОВА Віталій Кім також пояснив, що звільнення Кінбурнської коси від окупантів в першу чергу означає безпеку Миколаївської області та конкретно Очаківської громади, яка постійно під ворожими обстрілами.

За його словами, це також посилить безпеку суден, які перевозять українське продовольство коридором.

“Географічно Кінбурнська коса дуже близько підходить до Очаківської громади. І через цей пролив є прямий захід до морських портів Миколаївщини. Тобто це дозволить унеможливити обстріл легкою зброєю, ПТРК, мінометними та артилерійськими снарядами суден, які потенційно проходитимуть зерновим коридором”, – розповів Кім.

Він пояснив, з військового погляду, навіть маленький клаптик у морі дає додаткову дистанцію, як острів Зміїний чи Майський (штучний острів у Чорному морі, насипаний між Кінбурнською косою та Очаківським мисом, на вході у Дніпровсько-Бузький лиман).

“Тому що в морі – величезні відкриті простори, там це дуже важливо. Але в першу чергу (це – ред.) безпека Миколаївської області та конкретно Очаківської громади, яка зараз живе не як на звільненій території, а під завжди можливими обстрілами Росії”, – зазначив Кім.

На питання журналіста, чи може коса стати плацдармом для подальшої деокупації півдня, він відповів, що так не вважає.

“Тобто плацдарм може бути де завгодно. Але там – одна дорога на Кінбурн і вихід, яким складно скористатися. Вона буде замінована і під вогнем”, – підкреслив Кім.

За його словами, контроль над косою дозволить збільшити військово-морську активність та контролювати низку портів, а саме Миколаївського, а також тих, що йдуть по Південному Бугу – Новоодеський і Вознесенський, вони зможуть працювати. Також й термінали “Нібулона”.

“(Долучення до зернового коридору цих портів – ред.) можливе. Але це – рішення вищого керівництва. І перемовин. Тому що насамперед вони мають юридично долучитися до цього коридору. Фізично уже можливо (зараз – ред.)”, – каже Кім.

Він підсумував, що після звільнення Херсона під контролем росіян лишились буквально кілька населених пунктів на Кінбурнській косі, а саме: Покровка, Покровське і Василівка.

“Щоб ви розуміли, росіяни примусово евакуювали з Кінбурнської коси всіх мирних мешканців. Депортували”, – додав Кім.