Ні для кого не секрет, як активно окупанти укріплювали оборону Криму, поки  тривали запеклі бої на Донбасі. 

Військовий експерт та аналітик Петро Черник прокоментував, який вплив на контрнаступ України можуть мати оборонні рубежі Росії та чи можуть вони нашкодити операціям наших військ.

Петро Черник впевнений, що оборонні рубежі окупантів “у жоден спосіб” не нашкодять контрнаступу України. Як приклад він навів окупований Крим, який, за словами експерта, Україна буде визволяти в комбінації авіація та далекобійні ракети.

“Наш статус, наприклад, по Криму – визволення півострова буде вирішуватися в комбінації: авіація – далекобійні ракети. Про це ми вже неодноразово говорили”, – сказав аналітик в інтерв’ю 24 Каналу

Експерт впевнений, що Україна завдяки далекобійним ракетам знищить військові об’єкти Росії в окупованому Криму.

За допомогою далекобійних ракет “повітря – земля” винищимо все, що там тільки можна (мова про військову інфраструктуру росіян), а з допомогою ракет “повітря – повітря” закриємо простір над Кримом,– заявив Черник.

За словами аналітика, після того, як у Росії закінчиться людський потенціал у Криму, Україна зможе повернути півострів.

Рано чи пізно, але весь людський потенціал там обов’язково виснажиться, і Крим упаде до наших ніг, як гнила груша. Оце правильна філософія,– сказав він.

Черник пов’язує будівництво оборонних рубежів зі страхом окупантів через контрнаступ України. Відтак, експерт вважає, що відвоювання Криму це питання часу.

“А те, що там відбувається в частині фортифікацій – так це величезний страх. Вони дійсно бояться нашого контрнаступу, у бік Крим зокрема, і не мають нічого більше запропонувати, крім як будувати ці фортифікації. Ми обов’язково впораємося зі стратегічним завданням. Питання лише часу та забезпечення якісною зброєю”, – резюмував він.

Вихід, як мінімум, до адмінкордонів Криму з перспективами його подальшої деокупації є однією зі стратегічних цілей України.

На думку керівника політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігоря Рейтеровича, заяви підтверджують, що деокупація Криму залишається однією зі стратегічних цілей України. І це завдання розглядається нарівні з деокупацією інших тимчасово захоплених росіянами територій.

“Тож істерики РФ про якісь “червоні лінії”, якщо Україна спробує відбити Крим, уже не працюють. Ми реалізовуємо стратегію деокупації так, як вважаємо за потрібне. Зрозуміло, що після певних погоджень із закордонними партнерами, які останнім часом все частіше наголошують, що лише Україні вирішувати – як звільняти свої території”, – зазначає експерт виданню Коментарі.

Щодо перспектив деокупації Криму, нагадує він, було вже багато заяв серйозних військових експертів (як українських, так і західних), що з тактичної та стратегічної точки зору цей процес може пройти навіть швидше та ефективніше, ніж звільнення того самого Донбасу.

“З огляду на географічне положення, кримську операцію можна провести успішно, якщо відрізати війська противника, зосереджені на півострові (перебивши сухопутний коридор і знищивши Кримський міст). Після цього їм залишиться або здатися або евакуюватися всіма можливими способами. При тому, що як тільки ми вийдемо навіть на адмінкордон, територія Криму опиниться під нашим вогневим контролем”, – наголошує Ігор Рейтерович.

Тож, наголошує він, не просто так з’явилися заяви і прес-центру ОК “Південь”, і ЛСР. “З одного боку, це продовження інформаційного розгойдування всередині РФ та в Криму. З іншого боку – підготовка до можливих наступальних дій, – вважає експерт. – І, зважаючи на все, вихід, як мінімум, до адмінкордонів Криму з перспективами його подальшої деокупації є однією зі стратегічних цілей України”. Щодо підриву Каховської ГЕС, це лише частково впливає на можливості проведення нашого наступу, упевнений Ігор Рейтерович.

“Звичайно, ми судимо лише за непрямими даними. Але навіть виходячи з них напрям, який потрапив до зони затоплення, не розглядався як ЗСУ пріоритетний для наступальних дій. Там не було зосереджено у достатній кількості сил та засобів. Тут швидше йдеться про Запорізький напрям, – вважає експерт. — Про розхитування ситуації, тактику дрібних порізів — з завданням ударів по всій лінії фронту. Так, загарбники вважають, що підривом греблі вони створили перед ЗСУ якусь нову смугу перешкод. Але це лише дещо відкладе проведення наступальних процесів на локальних напрямах. Не більше. Тож тактично, можливо, росіяни щось виграли від цього чергового військового злочину. Але стратегічно це ніяк не впливає на плани декупації всіх українських територій, включаючи Крим”.