Збройні сили України закріплюються на досягнутих рубежах на південному напрямку.

Про це йдеться у повідомленні в Telegram-каналі Медійного майданчика Сил оборони Military media center. Речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов повідомив, що Сили оборони України продовжують вести наступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

“На напрямках Новоданилівка – Роботине, Мала Токмачка – Вербове, Вільне Поле – Макарівка мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах”, – сказав він.

Водночас ворог зосереджує свої основні зусилля на веденні оборони та недопущенні просування українських військ. Він застосовує резерви та намагається відновити втрачене положення.

Також зауважується, що Сили оборони України продовжують стримувати наступ російських військ на сході країни.

“Особливо важкі бої тривають на Лиманському напрямку в районах Ямполівки та Серебрянського лісництва Донецької області”, – сказав Ковальов.

На напрямку Білогорівка – Шипилівка ЗСУ вели наступальні дії, мали частковий успіх та закріплюються на досягнутих рубежах.

Також військовий розповів, що сили оборони знищили російських десантників, які прямували на ротацію до Кліщіївки під Бахмутом.

«Українські воїни під час наступу ефективно знищують російський десант», – розповів він.

Зазначається, що підрозділи зі складу окупаційної 83-ї десантно-штурмової бригади повітряно-десантних військ РФ отримали завдання на висування в район Кліщіївки Донецької області для того, щоб поміняти на позиціях окупантів з 31-ї десантно-штурмової бригади, які зазнали значних втрат у боях із Силами оборони України.

«Під час переходу окупантів на першу лінію оборони українські воїни завдали їм вогневого ураження, внаслідок чого багато окупантів загинули або були поранені. Поранених російських десантників за допомогою гелікоптерів евакуювали в Ростов-на-Дону. Через нестачу місць окупантів перемістили до вантажних автомобілів та вивезли до Новочеркаська, де лікувальні заклади теж переповнені», – розповів Ковальов.

Тим часом ЗСУ звільнили 8 населених пунктів на Півдні України, серед яких – село П’ятихатки Запорізької області. Це стратегічно важливий населений пункт, який був опорним у першій ліній російської оборони. Звільнення П’ятихаток – важливий крок до обвалення оборони окупантів на Півдні.

Про це 24 Каналу розповів офіцер ЗСУ Тарас Березовець. За його словами, село П’ятихатки виконувало важливу функцію для росіян.

Березовець зазначив, що ЗСУ досягли великого результату. Росія покладала великі надії на П’ятихатки, адже це ключ до Василівки – іншого стратегічного пункту загарбників. Там ворог розмістив величезні склади.

Він підкреслив, що П’ятихатки розташовані на стратегічному напрямку до Мелітополя – найбільшої російської військової бази на тимчасово окупованій частині Півдня України.

Втратити Мелітополь для росіян – означає обвалити всю систему їхньої оборони. Звільнення П’ятихаток – важливий крок до звільнення Мелітополя,– пояснив офіцер ЗСУ.

В цілому, на Таврійському напрямку українські військові виконали понад 10 тисяч вогневих завдань. В ході наступальних дій на Бердянському та Мелітопольському напрямках було звільнено 8 населених пунктів. І це ще не кінець! Перемога близько!