Національне антикорупційне бюро оголосило про підозру колишньому голові правління «Укрзалізниці» Євгену Кравцову у справі, що стосується злочинної групи, яка організувала схему заволодіння коштами державної компанії.

У справі також отримали підозри колишній член правління «Укрзалізниці» Олександр Скрипінський та Станіслав Лєсніков, повідомляє Transparency International Ukraine.

«Останній ще в 2018 році вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками «Укрзалізниці». Далі впродовж трьох років посадовці «Укразалізниці» протягнули в переможці тендеру підконтрольну компанію ТОВ «Аналіт-Технобуд», яка поставила продукцію за завищеними цінами. Переплата склала 11,4 млн грн», – зазначається у повідомленні.

Сам Кравцов підозру не коментував, на останніх опублікованих світлинах на його сторінці у Facebook ексголова «Укрзалізниці» зображений у формі з шевронами Командування територіальної оборони ЗСУ, у серпні минулого року він повідомив, що закінчив Національний університет оборони України.

Згідно з даними слідства, у 2018 році підприємець, який є лідером групи, вирішив здійснити контроль над товарно-грошовими потоками «Укрзалізниці» з метою заволодіння коштами компанії. Для цього він звернувся до старих знайомих серед представників уряду, і завдяки їх підтримці зміг домогтися призначення членів своєї групи на керівні посади в АТ «Укрзалізниця».

«Таким чином, у 2018-2021 роках посадові особи АТ «Укрзалізниця» на виконання вказівок лідера групи забезпечили перемогу підконтрольної йому компанії у тендері на закупівлю пневмоінструменту. Вона надалі поставила філіям «Укрзалізниці» продукцію за завищеною вартістю», – зазнається у повідомленні.

За підрахунками слідчих, розмір переплати становив 11,4 млн грн, якими організована група заволоділа та розпорядилася на власний розсуд. Наразі лідера групи затримано, повідомляли в НАБУ.