У Польщі стверджують, що відносини з Україною “останнім часом не є найкращими” через висловлювання представників української влади.

Про це в ефірі RMF FM сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський.

За його словами, є багато питань, у вирішенні яких Польща і Україна не може прийти до згоди.

Представник польського МЗС також висловився про майбутню зустріч з представником посольства України.

“Розмова буде дуже відвертою. Вона буде дуже конкретною, як і завжди. Ми передамо наші оцінки того, як сьогодні виглядає стан наших відносин, який, на жаль, у зв’язку із заявами деяких представників української влади останнім часом, не є найкращим. Ніхто цього не приховує”, – сказав Яблонський.

Він вважає, що у представників України “виплеснулися певні емоції”, проте, за його словами, Польща залишається “поблажливою”, оскільки на Україну напали. Як зазначив заступник глави МЗС Польщі, Україна “також не повинна нападати на своїх союзників”.

“Ми керуємося політикою польських національних інтересів. Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це відповідає польським національним інтересам. Так було і так буде завжди”, – додав заступник глави МЗС Польщі.

Нагадаємо, що у вівторок посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького викликали до МЗС у Києві через заяви керівника офісу з питань міжнародної політики в адміністрації Анджея Дуди Марчина Пшидача.

В інтерв’ю польським ЗМІ Пшидач зазначив, що Україна отримала справді велику підтримку від Польщі і їй “варто було б почати цінувати роль, яку Польща відіграла для України протягом останніх місяців і років”. Відповідні висловлювання польського посадовця пролунали у контексті ситуації з блокуванням експорту українського збіжжя через Польщу.