Представник України в Тристоронній контактній групі (ТКГ), другий президент України Леонід Кучма обговорив з послом Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа перебіг реалізації Мінських угод і питання двосторонніх відносин між Україною та Італією.

"Леонід Кучма наголосив на першочерговості виконання саме безпекового блоку Мінських домовленостей – це стале припинення вогню, виведення російських збройних формувань і техніки з території України", – написала в п'ятницю прес-секретар Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Також сторони детально обговорили роботу зі звільнення незаконно утримуваних українців і пошук зниклих безвісти.

"Кучма вчергове підкреслив необхідність зустрічі лідерів країн Нормандської четвірки, яка може дати серйозний імпульс для подальшої реалізації Мінських угод", – написала Оліфер.

За її інформацією, Ла Чечіліа схвалив згоду Кучми очолити українську сторону в ТКГ і побажав йому мужності в цій роботі.

"Також італійська сторона висловила підтримку Україні та зазначила готовність співпраці з усіх гуманітарних питань", – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, ще 5 червня у Мінську домовилися почати обговорення можливості зупинення економічної блокади окупованих районів Донбасу, що викликало критику різних політичних сил у Києві. Коли така розмова почалася, українська делегація уточнила свій підхід.

Тільки після повернення українських активів в українське правове поле може йтися про перегляд рішення РНБО щодо впровадження торговельних обмежень стосовно ОРДЛО

Як повідомив посол Сайдік, в економічній підгрупі дійсно почалася дискусія щодо «усунення перешкод для економічних відносин через лінію зіткнення», але, за його словами, сьогодні говорити про деталі ще передчасно.

Голова української делегації на переговорах у Мінську Леонід Кучма з цього приводу сказав: «Вся наша робота має бути дорогою із двостороннім рухом, всі процеси повинні відбуватися виключно на засадах обопільності. Тільки після повернення українських активів в українське правове поле може йтися про перегляд рішення РНБО щодо впровадження торговельних обмежень стосовно ОРДЛО».

За словами речниці Леоніда Кучми Дарки Оліфер українська сторона також «наголосила на неприпустимості видачі паспортів Росії мешканцям ОРДЛО, такі дії блокують Мінський процес і ставлять під загрозу подальший процес мирного врегулювання».