Ймовірність прориву українських укріплень окупантами близька до нуля, вважає Олег Жданов.

Російські окупанти готують наступ відразу з чотирьох напрямків, заявив військовий експерт Олег Жданов.

“Вони хочуть імітувати щось на зразок 24 лютого. Наступ з трьох напрямків, можливо, з чотирьох. Можливо, ще й Запорізьке буде”, – розповів він в ефірі Апостроф TV.

Разом з тим він вважає, що ймовірність прориву українських укріплень окупантами близька до нуля.

Експерт упевнений в тому, що окупанти не підуть на штурм міст тому що переконалися, що не здатні захоплювати великі населені пункти ще під час боїв за Сєвєродонецьк.

“Якщо ми говоримо про Кривий Ріг, про правий берег Дніпра, то справа в тому, що, на мій погляд, російські війська на сьогоднішній день ні в якому разі не підуть на місто, не підуть штурмувати якесь місто в Україні. Вони все зрозуміли на Сєвєродонецьку. Вони зрозуміли, що втрати божевільні, що міста вони брати не можуть, тому якщо і буде спроба наступу, то вона, на мій погляд, може бути або в бік Вознесенска, або в гіршому випадку в бік Нікополя, але прорвати нашу оборону – величезна проблема”, – зазначив експерт.

У той же час варто відзначити, що сил росіян на правому березі Дніпра мало для того, щоб створити загрозу рівня початку війни.

Жданов додав, що окупанти РФ можуть піти у великий наступ вже протягом наступних днів.

Для країни-агресорки Росії зараз найбільш вигідний варіант для поповнення запасу кадрів для війни в Україні – це прихована мобілізація. Втім, навіть таке залучення до війська вже дає збої. Саме тому Росія починає формувати так звані “добровольчі батальйони”. Для них армія агресора буде збільшувати грошове утримання, а також покращувати умови.

За його словами, економіка Російської Федерації далеко не в найкращому стані. Саме тому для України “оголошення мобілізації в Росії, було б святом”.

“Якщо ( в РФ – Ред.) призвуть 17 мільйонів військовозобов’язаних – так приблизно оцінюється російський мобресурс, то вони б “схлопнулися” за два дні. Стільки людей нагодувати, переодягнути, озброїти, поставити до строю і утримувати вони фізично не змогли б. На жаль, такого не станеться. Скоріш за все, в Росії те ж саме і розуміють”, – наголошує експерт.

Рівень прихованої мобілізації теж починає знижуватися. Молодь не дуже активно хоче брати участь у розв’язаній Кремлем війній в Україні.

“Не викликають до військкоматів молодиків, які недавно відслужили чи пройшли гарячі точки. Так, вони прийшли до військкоматів, з ними бесіди провели: хтось відмовився, хтось погодився (служити – Ред.). Зараз починають готувати “добровольчі батальйони”, куди приходять люди 50+, а не молодь. Бо молодь розуміє, що таке війна, що таке західний спосіб і рівень життя. Вони хочуть жити так, як на Заході, а не так, як вони сьогодні живуть в РФ – за винятком великих міст – як от Санкт-Петербурга чи Москви”, – розповів Олег Жданов. 

Як повідомлялося, на шостому місяці повномасштабного вторгнення до України російська армія почала активно формувати “добровольчі” підрозділи, адже відчуває нестачу кадрів. В Росії нові угруповання формують Новосибірська, Курганська, Саратовська та Ульянівська області.

Зазначимо, що Сили оборони України за тиждень звільнили від російської окупації два села – Мазанівку і Дмитрівку.Вдалося поліпшити тактичне становище і просунутися в районі кількох сіл.

163-тю добу триває війна в Україні. Ворог хоче вибити ЗСУ з Донбасу та встановити повний контроль над Донецькою та Луганською областями. Окупанти продовжують бойові дії щодо утримання захоплених районів Херсонської та частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей.

Ворог продовжує бити з танків, ствольної артилерії, РСЗВ, ракетних комплексів тактичного та оперативно-тактичного рівня по містах та вбивати мирних жителів. У ніч на п’ятницю, 5 серпня, ударів зазнали Харків, Запоріжжя, Миколаїв і Нікополь.