Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль позивається до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо скасування припису, який був винесений йому НАЗК.

Про це передає пресслужба суду.

Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва 16 червня.

Зазначається, що наразі суд буде розв’язувати питання щодо відкриття провадження за даною позовною заявою.

“Зокрема, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати припис Національного агентства з питань запобігання корупції, датований 14 червня нинішнього року. Також у позовних вимогах ОАСК просять залучити до участі у справі, в якості третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Кабінет Міністрів України та Голову правління АТ “НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка”, – йдеться у повідомленні.

До слова, В Офісі президента Володимира Зеленського виступають категорично проти звільнення Юрія Вітренка з посади голови НАК “Нафтогаз України”.

Про це пише LB.ua.

За інформацією ЗМІ, після гучної заяви про відставку 30 квітня цього року Наглядова рада НАК погодилась залишитися – за умови, що Вітренко буде звільнений у разі негативного висновку Нацагентства з запобігання корупції щодо його призначення.

У такому випадку уряд мав оголосити конкурс на нового голову правління компанії, а на цей час обов’язки голови мав би виконувати хтось з чинних заступників голови.

У той же час Офіс президента виступає категорично проти радикальних кадрових рішень.

Джерела LB.ua стверджують, що ОП незадоволений рішенням НАЗК і докладе максимальних зусиль, щоб звільнення Вітренка не відбулось.

Очільник НАЗК Олександр Новіков, своєю чергою, нагадав заяви президента та його команди про наміри боротися з олігархами. Він посилається на п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону “Про запобігання корупції”, яка передбачає, що упродовж року після звільнення з публічної служби особа не повинна брати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.