Народний депутат Ілля Кива після того, як порівняв себе з Галілеєм і Коперником, заявив, що він – головний антифашист в Україні й назвав Другу світову війну “Великою Вітчизняною”.

Про це він розповів на відео у Telegram-каналі.

У зверненні Кива назвав початком війни ще радянську дату – 22 червня, ігноруючи всесвітньо прийняту дату – 1 вересня – як початок Другої світової війни.

“22 червня, о 4-й годині ранку, 80 років тому скоєно віроломне вторгнення німецько-фашистських загарбників на нашу землю, що стало початком найбільш кровопролитної, найжорстокішої війни в історії людства – Великої Вітчизняної війни”, – сказав Кива.

Також депутат вважає себе головним антифашистом країни і закликає інших українців його підтримати.

“Я, як лідер антифашистського руху в Україні, онук героя Радянського Союзу, запрошую вас о 4-й годині ранку прийти до меморіального комплексу Батьківщини-матері”, – додав він.

Зазначимо, що у 2015 році Верховна Рада України прийняла пакет законів про декомунізацію. Один з них увічнював перемогу над нацизмом у Другій світовій війні і вперше запроваджував термін “Друга світова війна 1939-1945 років” замість радянського пропагандистського терміну “Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років”, який офіційно використовували.

Нагадаємо, раніше народний депутат Ілля Кива нагадав своїм ворогам, що не забув їх, і пообіцяв, що прийде по них. Відеозвернення він опублікував у Facebook.

Нардеп зазначив, що у нього сьогодні день народження, яке він святкує, судячи з відео, у теплий краях. Йому виповнилося 44 роки. І в цей день він вирішив спочатку подякувати своїм ворогам.

“Я хочу подякувати своїм ворогам. Тим, які присутні у моєму житті кожен день і збільшуються у геометричній прогресії. Свого часу ви змусили мене відродитися, зібратися і перетворитися на дисципліновану, послідовну, дієву і сильну людину”, – сказав Кива.

Також він підкреслив, що не забув цих людей, і натякнув, що у них можуть бути проблеми.

“Я пам’ятаю кожного… Всіх тих, хто колись знайшов час для мене. Тепер я можу вам пообіцяти: рано чи пізно я прийду по вас, і будьте готові до нашої зустрічі так, як я готовий до неї сьогодні. Тому що по-іншому це буде просто нудно. Ще раз спасибі вам – ви зробили мене тим, хто я є. Без вас моє життя було б сірим, нудним і нецікавим. Я йду по вас” – підсумував Кива.