Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що поява на Закарпатті білбордів із написом "Зупинимо сепаратистів" та фотознімками лідерів угорської меншини, є провокацією.

Про це міністр написав у Twitter.

Ще тільки-но сказав про очікувані провокації на Закарпатті, як майже одразу там таємничо з’явилися білборди із засудженням начебто угорського сепаратизму. Важливо не тільки засудити, але й з’ясувати, хто за цим стоїть, – мовиться у повідомленні Клімкіна.

Як відомо, в ніч проти 20 жовтня на Закарпатті з'явилися білборди із написом "Зупинимо сепаратистів" під фотографіями лідерів угорської нацменшини регіону.

На них зображений Василь Брензович, лідер угорської партії КМКС, Йосип Борто, заступник голови Закрапатської облради, та Ілдика Орос, ректор угорського інституту ім. Ф.Ракоці в Берегові. 

Журналістка Тетяна Вашаргелі, яка вранці помітила такий білборд при в'їзді до міста Ужгорода в селі Минай, сказала в коментарі кореспонденту Укрінформу, що помітивши провокативний борд, одразу зателефонувала в місцеву сільраду, там запевнили, що вже працюють над демонтажем і за півгодини білборд в Минаї уже не висів. 

За неофіційною інформацією, по всій області нарахували понад два десятки таких бордів. 

До слова, напередодні Павло Клімкін заявив, що спроби Росії використати ситуацію на Закарпатті є фундаментально небезпечними не лише для України та Угорщини, а й для усієї Європи.

Варто зазначити,що поліція відкрила кримінальне провадження через появу антиугорських білбордів на Закарпатті.

Про це 21 жовтня повідомила прес-служба прокуратури області.

Кримінальне провадження відкрито за частини 1 статті 161 Кримінального кодексу України – умисне розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Правоохоронці встановлюють причетних до вчинення злочину. 

При цьому керівник Закарпатської обласної держадміністрації Геннадій Москаль заявив про російський слід у цьому.

За його словами, методи і стиль виконання вказують на те, що це чергова «примітивна спецоперація» російської ФСБ, яка вже кілька років намагається посварити на Закарпатті українців і угорців.