Російські окупанти дещо зменшили кількість штурмів поблизу Мар’їнки. Це, найімовірніше, сталося з двох причин.

Про це розповів речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.

За його словами, українські військові продовжують потужно знищувати російських загарбників.

Упродовж останнього часу можна зауважити, що ворог став дещо менше проводити штурми як на Мар’їнському напрямку, так і в самій Мар’їнці. Хоча ця ділянка досі залишається однією з найгарячіших точок на фронті.

«Якщо проаналізувати цифри, то можна сказати, що дещо зменшилася кількість штурмів на Мар’їнському напрямку. Інтенсивність боїв в районі Мар’їнки також зменшилася», – зазначив Шершень.

Як наголосив Шершень, це сталося, найімовірніше, з двох причин. Була інформація, що особовий склад кадирівців перемістився з цього напрямку на територію Росії через спробу заколоту та конфлікт власника ПВК “Вагнера” Євгєнія Пригожина із тамтешнім міністерством оборони.

Окрім цього, українські військові знищують значну кількість загарбників на Мар’їнському напрямку. Нещодавно цікавою інформацією поділився один з російських окупантів, якого захопили в полон.

«Також маємо інформацію за показами полоненого, який брав участь в боях поблизу Мар’їнки. Він розповів, що зі 150 особового складу росіян в живих залишилося лише 20. Ось така ситуація в Мар’їнці», – зауважив Шершень.

Крім того, українські військові продовжують наступати на Мелітопольському та Бердянському напрямках. А загалом на Таврійському напрямку вдалося знищити майже 3 роти окупантів.

За його словами Валерія Шершеня, ситуація на Таврійському напрямку стабільно контрольована.

Лише за минулу добу, 27 червня, ракетні та артилерійські підрозділи Сил оборони виконали 1222 вогневих завдання. Йдеться як про контрбатарейну боротьбу, так і про роботу по інших планових цілях.

Як наголосив Шершень, лише за добу окупанти втратили майже 3 роти. Вдалося вбити 85 росіян, а поранити – ще 193. В полон потрапило 7 окупантів.

Українські військові знищили 21 одиницю ворожої військової техніки. Серед них – 2 броньовані бойові машини, 2 безпілотники “Орлан-10” тощо. Також вдалося знищити низку складів боєприпасів окупантів.

«Знищили 5 складів боєприпасів ворога. Палало, вибухало. Все добре», – зауважив Шершень.

Загалом упродовж доби ворог завдав аж 477 обстрілів. Найбільше їх зафіксували на Донеччині. Там були авіаудари в околицях Авдіївки. Крім того, загарбники пробували йти в атаку на Мар’їнському напрямку, але успіху не досягли.

Натомість українські військові закріплюються на досягнутих рубежах на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

«Сили оборони угруповання “Таврія” проводять наступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Вони закріплюються на досягнутих рубежах, завдають ураження ворогу та здійснюють контрбатарейну боротьбу. Окупанти чинять потужний опір, але зазнають втрат в особовому складі та техніці», – зазначив Шершень.

Відзначимо, що на Таврійському напрямку просування українських сил триває, противник місцями відступає, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

«Таврійський напрямок. Просування наших сил триває. Маємо часткові успіхи, противник місцями відступає, а наші воїни вирівнюють фронт», – написав він у телеграмі.

За його словами, підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони протягом доби виконали 1222 вогневих завдання, за останню добу втрати противника вбитими та пораненими склали майже три роти.