У районі Бахмута поновилися активні дії з боку українських захисників, до яких окупанти намагалися підготуватися підтягуванням навіть луганських “мобіків”, але – не допомогло.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко стверджує, що СОУ не тільки відновили рух у вже відомих локаціях.

“На сьогоднішній день можна говорити про очищення в південному секторі правого боку каналу від підрозділів РОВ. Тепер всі дії, а саме, просування СОУ, здійснюються по ліву сторону, на південь і на схід. Все це вказує на те, що та група окупантів, що засіла в селах, може в найближчому найближчому майбутньому, опинитися в дуже цікавому положенні. При цьому посилення їх позицій без шкоди іншим локаціям просто неможливо, адже тоді загрожує обвал на ослабленій локації”, – написав він.

Експерт зазначив, що в складних умовах окупантам варто було б вже бігти з Озарянівки, Курдюмівки, Кліщіївки, але у них наказ триматися до останнього.

“На півночі триває повернення позицій уздовж траси М03, а так само, можна говорити про те, що Берхівка стала для окупантів не найкращою локацією для перебування. Це підтверджує і те, що зараз під вогневим контролем не тільки саме село, але вся логістика, яка веде в нього і з нього. По суті, можна говорити, що північна розв’язка по М03 є певною ціллю в виразно доступній для огляду перспективі”, – зазначив Коваленко.

За його словами, в самому місті відчуваються наслідки артилерійського впливу і стабільних втрат окупантів без активних міських боїв.

“Хоча, в останні півтора-два тижні відзначалися спочатку поодинокі виходи наших ДРГ, а зараз можна говорити про успіхи по поверненню ряду позицій в Бахмуті. Окупанти 10 місяців воювали за Бахмут і так до кінця не змогли його захопити. Тепер же розпочато зворотний процес, вони втрачають контроль над містом. Цікаво, скільки знадобиться часу СОУ, щоб прогнати РОВ з Бахмута? Більш ніж упевнений, що менше 10 місяців”, – додав експерт.

Додамо, що українські військові проводять контрнаступ на різних ділянках по тому сценарію, який ми бачили під час визволення Херсона. Але обсяг зараз в рази більший.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

“На мій погляд, сьогодні проводиться операція на кшталт Херсонської на правому березі, тільки масштаб її набагато більший. І охоплює практично все угруповання російських військ, яке розташоване на нашої території. З одного боку ми тиснемо малими силами на російські війська, намагаємося посунути. Таким чином, вони постійно знаходяться в напрузі. Ми відчуваємо, де оборона сильніша, де слабкіша. Вони витрачають максимум боєприпасів і матеріальних засобів для ведення оборони. Ситуація абсолютно алогічна – наступаюча сторона несе в рази менше втрат, ніж сторона, яка обороняється”, – вважає Олег Жданов.

За його словами, ЗСУ одночасно намагаються знизити бойовий потенціал всього угруповання військ, що повинно призвести до обвалу фронту.

“З початку хоча б на одній ділянці – нам цього буде достатньо для того, щоб туди вдарити основними силами і почати вклинення в оборону противника. Ось цього ми добиваємося”, – підкреслив військовий експерт.

Крім того, щоденно Генштаб ЗСУ тішить новими втратами росіян. Зокрема, це стосується і техніки. У знищенні танків та БМП нашим військовим дуже допомагають дрони. Не дивлячись на малі розміри та заряд, вони можуть вивести техніку з ладу.

За словами Жданова, дрон може завдати таких же пошкоджень, як і граната. Пошкодження важливої частини танка може призвести до повної його несправності.

Останнім часом у статистиці Генерального штабу ЗСУ можна спостерігати чималі втрати російських окупантів у техніці. Чималий вплив на знищення техніки ворога мають і дрони попри невеликий заряд.

«Це нічого, що заряд малий. Якщо дрон потрапляє в моторний відсік чи паливні баки – танк виходить з ладу. Якщо при тому є попадання в люк – може здетонувати боєкомплект. Тому навіть маленький дрон може пошкодити танк», – зазначив Олег Жданов.