Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з віце-президентом, керівником Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації Ігнаціо Кассісом.

Повідомляється, що співрозмовники обговорили підготовку до 5-ї Конференції з питань реформ в Україні, яка відбудеться 4-5 липня 2022 року у швейцарському місті Лугано. Про це повідомляє Офіс Президента. 

Окрему частину перемовин присвятили двосторонній торговельно-економічній співпраці.

Швейцарія – важливий торговельно-економічний партнер України. Ми зацікавлені в подальшому залученні масштабних інвестицій і реалізації перспективних проєктів, – наголосив Зеленський.

Одним з найуспішніших проєктів, що нині реалізуються в Україні, є проєкт швейцарської компанії Stadler Rail AG. Мовиться про модернізацію та виробництво в Україні міського та приміського рейкового транспорту. Проєкт планують втілювати в різних містах України.

Також однією з тем розмови стала реалізація ще однієї важливої ініціативи, яку фінансує Швейцарія – з виготовлення в Україні апаратів штучної вентиляції легень.

Значну увагу сторони приділили й реалізації культурних проектів, спрямованих на популяризацію України.

Наша мета – щоб українська мова звучала поруч з іншими мовами світу у найбільш знакових культурних та історичних місцях, – сказав Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський подякував Ігнаціо Кассісу за значну гуманітарну допомогу, що її надає Швейцарія нашій державі, зокрема українцям по обидва боки лінії розмежування на Донбасі.