В Міністерстві закордонних справ Франції позитивно сприйняли обговорення щодо можливості відправлення військ країн НАТО до України. Представники відомства зауважили, що виключення таких обговорень було б великою помилкою.

Міністр-делегат з європейських справ в МЗС Франції Жан-Ноель Барро прокоментував нещодавні висловлення Еммануеля Макрона. Французький лідер висловив можливість відправлення військ союзників в Україну.

Жан-Ноель Барро зазначив, що Макрон продемонстрував готовність робити більше для підтримки України у війні з Росією. За його словами, не включати обговорення можливостей дії Парижа було б серйозною помилкою.

 Боротьба українців – це також і наша боротьба. Чинячи опір загарбнику, вони борються за безпеку Європи та Франції, адже імперіалістичні фантазії Владіміра Путіна явно не обмежуються Україною, – зазначив він.

Дипломат нагадав про нещодавню зустріч Макрона з лідерами ЄС. За його словами, цей захід підкреслив єдність та рішучість країн Європи робити більше, краще і по-іншому для відповіді на потреби українського опору.

Барро підкреслив, що капітулювати перед давленням було б неприпустимо. Він вважає, що міцність у відношенні до Путіна є запорукою безпеки.

У своєму зверненні до Федеральних Зборів Путін все ж таки відреагував на ініціативу Макрона щодо відправлення в Україну військових країн НАТО. Це свідчить про те, що ця ідея зачепила його. Хоча в Москві заявили, що не всі країни Євросоюзу та штаб-квартира НАТО підтримали цю пропозицію. Таку думку висловив відомий політичний журналіст Віктор Шлінчак.

Початок дискусії щодо присутності військ НАТО в Україні відкриває двері для інших сценаріїв, ніж ті, які існували ще до того.

Це вперше за два роки війни, коли не Росія, а представник країни НАТО підіймає ставки. Варто зазначити, що Франція також є ядерною державою, що робить цей крок особливо значущим.

 «До цього бряцання ядерною головкою дозволяв собі лише Путін та його посіпаки. Вони вловили страх західних суспільств і західних лідерів — і періодично діставали із «широких штанин» погрозу про ядердий попіл. Діставали, отримували «аяяй» від Китаю, ховали і знову йшли на чергове коло погроз.», — заявив Шлінчак.

Точно до того моменту, коли у світі нарешті перестали реагувати на нові вибрики Медведєва (навіть якщо він — цілий заступник секретаря Ради безпеки РФ).

Здається, деякі західні лідери змогли подолати паралізуючий страх і почали діяти асиметрично від усіх впродовж цих двох років.

 «Для Макрона, який, підозрюю, до війни пройшов увесь курс путінської лжеісторії (а про що ж ще міг розповідати по чотири години очільник Кремля, як не про те, що Україну придумав Ленін?), нинішня ініціатива — це заявка на лідерство в Європі. На фоні падіння впливу США, які заходять у власну політично-світоглядну кризу та втрачають функції світового поліцейського. На фоні виляння хвостом канцлера Німеччини. На фоні бажання окремих країн «зробити якось так, щоб повернутися в часи до 24 лютого 2022 року. Але й на фоні активностей, які проявляють президент Чехії, премʼєр-міністерка Данії та лідери декількох інших країн, які виходять на передову допомоги Україні.», — ділиться своєю думкою політичний журналіст.

Як відомо, на 7 березня Емманюель Макрон планує зібрати лідерів усіх парламентських партій, щоб обговорити ситуацію в Україні. Французькі ЗМІ повідомляють про його ідею відправити в Україну спецпризначенців.

 «Президент прийме лідерів усіх партій з групою в парламенті в четвер, 7 березня, о 10.30 у форматі «зустрічі в Сен-Дені», присвяченій ситуації в Україні», — підтвердили в Єлисейському палаці в п’ятницю Le Figaro.