Комітет Парламентської асамблеї вирішив провести засідання в Києві для консультацій з Україною: найближчим часом в Україну приїде президентський комітет ПАРЄ.

Про це повідомив член української делегації в ПАРЄ нардеп Олексій Гончаренко в соціальній мережі.

“ТЕРМІНОВО! Генсек Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич скоро відвідає Україну. На засіданні Бюро ПАРЄ нова Генсек Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич пообіцяла, що її перший візит буде до Грузії, а другий – в Україну.

Нагадаю, що вона зараз приступає до своїх обов’язків після відходу Турбьерна Ягланда, який зробив дуже багато для повернення Росії в ПАРЄ без санкцій “, – написав він сьогодні вдень на своїй сторінці в соціальній мережі.

При цьому відомий український журналіст Олексій Мінаков на своїй сторінці в соціальній мережі розповів про необхідну Україні стратегію.

“Українська делегація не бере участі в сесії ПАРЄ. Самоізоляція це? Постріл собі в ногу? А чи не виграє від цього Росія ще більше? Не караємо ми себе більше, ніж Європу? Показуємо ми себе по-дитячому скривдженими? Всі ці питання і сумніви абсолютно справедливі.

Це неоднозначне рішення, звичайно, має негативні побічні ефекти. Але нам треба показати свою принципову і жорстку позицію, своє ставлення до ганебного рішення про повернення російської делегації. Символічні жести мають значення, причому в стратегічній перспективі іноді навіть більш важливі, ніж тактичні кроки.

Наш чіткий меседж: ми не можемо просто проковтнути рішення ПАРЄ і працювати далі інерційно, ніби нічого й не сталося. Ми виявляємо самоповагу, показуємо зуби і тим самим демонструємо суб’єктність.

І не забувайте дивитися ширше на цю ситуацію: фактично утворився новий європейський консенсус, спрямований на відновлення відносин з Росією. Щоб його переламати, потрібно діяти прямолінійно, асиметрично, креативно. Після простих демаршів повинні обов’язково прийматися нестандартні кроки “, – пише Гончаренко.