Наразі безпекова ситуація на кордонах України та Росії загострюється. Російська Федерація може почати широкомасштабне вторгнення до України після завершення зимових Олімпійський ігор – 20 лютого.

Таку думку висловив командувач ООС Олександр Павлюк в інтерв’ю The Times.

За його словами, на військовій базі в Попасній, поблизу лінії фронту, Росія розмістила 54 бойові тактичні групи, у тому числі 36 балістичних ракет середньої дальності «Іскандер», деякі з яких, за його даними, перебувають в зоні дії Києва.

«Серед різних сценаріїв – 20 лютого – відзначається як потенційна дата початку вторгнення. Саме тоді закінчуються зимові Олімпійські ігри в Пекіні, і 69-річний президент Путін, який прагне залишитися в хороших відносинах з Китаєм, не бажає заплямувати цю подію», – сказав Павлюк.

Також, як він зазначив, після 20 лютого завершуються спільні російсько-білоруські навчанння на кордоні України.

В свою чергу СБУ не сидить без діла. Там розглядають різні сценарії розвитку подій у Харківській області у разі ескалації агресії Росії проти України.

До речі, нагадаємо, що на днях президент Володимир Зеленський заявив про загрозу окупації Харкова військами Росії. Він наголосив на можливій загрозі окупації Харкова.

«Харків, який перебуває під контролем уряду України, може бути окупований. Росії потрібен привід: скажуть, що захищають російськомовне населення. Після окупації та анексії Криму ми розуміємо, що це можливо», — зазначив глава держави і додав, що захоплення Харкова не буде «просто вторгненням», а стане «початком повномасштабної війни».

В свою чергу, силовики Харківської області готові до будь-яких надзвичайних ситуацій у разі вторгнення військ Росії. Ворогу обіцяють «дуже багато сюрпризів».

Про ситуацію в регіоні розповів начальник обласного управління СБУ Роман Дудін на апаратній нараді в облдержадміністрації у понеділок, 24 січня.

«Ми знаємо 10 потенційних сценаріїв розвитку подій. Усі варіанти ми відпрацювали, є план дій навіть у разі повної зміни керівного складу», — заявив він.

Дудін наголосив, що плани реагування на різні ситуації узгоджені з військовим командуванням, зокрема, з головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним.

«На вихідних я зустрічався з генералом Залужним. З ним повністю узгоджено всі дії, всі можливі сценарії, всі можливі потенційні небезпеки. Вони всі враховуються. На території Харківського регіону, як і на території всієї України, загалом є дуже багато „сюрпризів“, що можуть чекати на потенційного загарбника», — запевнив Дудін.

За його словами, «силовий блок зараз готовий до виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій, як не був готовий за останні вісім років», протягом минулого року підрозділи Антитерористичного центру провели 134 навчання.