Міністерство закордонних справ Німеччини ухвалило рішення дозволити родичам співробітників диппредставництв в Україні залишити країну в разі, якщо вони цього хочуть.

Скільки людей можуть скористатися цією можливістю, Бургер не повідомив.

Про це у понеділок, 24 січня, повідомив офіційний представник міністерства Крістофер Бургер.

“Членам сім’ї співробітників німецьких закордонних представництв в Україні, а також членам сімей співробітників німецьких організацій в Україні, наприклад Інституту Гете чи DAAD, вирішено дати можливість добровільного виїзду”, – сказав Бургер.

За його словами, якщо родичі дипломата хочуть виїхати з країни, то МЗС Німеччини оплатить квитки.

Посольство Франції в Україні взяло до відома повідомлення Сполучених Штатів щодо репатріації неосновного дипломатичного персоналу з посольства в Києві та їхніх сімей, пильно стежить за розвитком подій і продовжує консультації з партнерами.

Про це повідомили у пресслужбі диппредставництва.

“В оновлених порадах для подорожуючих (Сonseils aux voyageurs) ми вже висловили занепокоєння щодо посилення російської військової присутності на кордонах з Україною та рекомендації щодо підвищеної пильності, адресовані нашим співвітчизникам в Україні або тим, хто бажає туди поїхати. Ми продовжуємо стежити за розвитком подій з максимальною пильністю. Ми продовжуємо тісні консультації з усіма нашими партнерами, особливо європейськими, і готові адаптувати нашу позицію відповідно до розвитку ситуації в сфері безпеки”, – поінформували у посольстві.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив, що у їхньому відомстві поки не планується евакуація дипломатів чи членів сімей посольства Угорщини в Києві. 

Про це він сказав 24 січня під час перерви Ради ЄС із закордонних справ.

“Слід уникати нової холодної війни та розпалювання атмосфери холодної війни, оскільки вона вже мала трагічні наслідки в Центральній Європі. Ми не хочемо стати жертвою будь-якого конфлікту Сходу та Заходу”, – сказав Сійярто.

Він зазначив, що уряд Угорщини виступає проти будь-яких кроків, які б загострили ситуацію, але водночас підтримує дипломатичні зусилля, заходи щодо врегулювання конфлікту шляхом переговорів та прямі переговори замість інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Нагадаємо, 23 січня Держдеп США дозволив “добровільний виїзд” своїх дипломатів з України. Члени їхніх родин отримали наказ покинути українську територію. У Вашингтоні це пояснюють “особливою пересторогою”. 

У МЗС України назвали “евакуацію” посольства США “проявом надмірної перестороги” і закликали “тверезо оцінювати ризики”.

Австралія слідом за США та Британією заявила, що також “евакуює” родини дипломатів із Києва.

Водночас Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не має наміру організовувати евакуацію з України своїх дипломатів або їхніх сімей у зв’язку з загрозою наступу Росії.

Чехія, Латвія та Естонія також поки що не готуються відкликати частину співробітників своїх посольств в Україні.