Плани російських загарбників щодо України було зламано на початку війни. Однак захоплення Києва було цілком реальним. 

Як повідомив очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову, росіяни взяли б Київ, якщо б змогли стрімко висадити десант у Гостомелі. 

“Плани були зламані із самого початку. Стрімка висадка їм (окупантам – ред) не вдалась. На півдоби все це затягнулося, а за цей час підтягнулися підрозділи Збройних сил, які артилерійським вогнем зробили неможливою таку висадку, навіть в теорії”, – заявив Буданов. 

Журналіст нагадав, що тоді ЗСУ артвогнем пошкодили злітну смугу аеродрому в Гостомелі, зробивши її непридатною для посадки важких транспортних літаків. Жоден з таких не сів. 

На уточнювальне питання, що було б, якби російський десант все ж зміг висадитись у Гостомелі, Буданов відповів: 

“Вибачте, але Київ був би взятий”, – сказав він.  

 
Проте наміри окупантів таки не справдились. І хоч їм вдалося завдати шкоди Україні у Гостомелі, як от знищити АН-225 “Мрію”, до Києва окупанти не пробралися, а за усі злочини понесуть відповідальність. Так зокрема правоохоронці встановили особу російського генерала, який наказав знищили найбільший у світі літак  “Мрія”. За даними слідства, віддав наказ знищити український літак заступник командувача Повітряно-десантних військ РФ генерал-лейтенант Анатолій Концевой. СБУ зібрала на нього доказову базу. 

Для штурму стратегічно важливого аеродрому в Україні Концевой залучив підрозділи десантників та авіацію. СБУ встановила, що російський генерал входить до складу вищого командування РФ і брав участь у плануванні вторгнення.