Як переконаний військовий експерт Сергій Грабський, ті, хто дає оцінки про нібито сповільнений контрнаступ Сил оборони України не враховують багатьох чинників: те, що зараз роблять українські бійці, не має аналогів у військовій історії. 

“Будь-яка оцінка робиться на підставі якихось загальних показників, які вже мали місце. І у зв’язку з цим ті експерти, які роблять певні висновки про те, що український наступ сповільнений, сповільнюється або він узагалі невдалий, вони виходять із тих показників, які вони вже спостерігали, можливо, у своєму житті, через операції, в яких вони брали участь, зокрема, та сама “Буря в пустелі” чи інша операція в Іраку, операція в Афганістані тощо. Або бойові дії в Африці. І в цьому, власне, і полягає хибність цієї теорії щодо невдалості чи неефективності українського наступу. Ну, тому що вони не враховують ширших аспектів й розуміння ситуації, яка склалася на сьогодні”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ .

Грабський наголосив, що зараз на фронті в Україні можна спостерігати комбінацію картинок з Першої світової війни й Другої світової війни, і абсолютно нові реалії, які ще не були достатньо оцінені.

“Тому, м’яко кажучи, занадто рано робити якісь висновки. Плюс давайте не забувати про те, що коли говорять про так званий класичний хрестоматійний наступ, ідеться про однозначне превалювання і в живій силі, і в техніці, і перевазі в авіації, і так далі, і тому подібне, чого на початку нашого наступу на українському фронті ми не спостерігали. Мало того, ніколи, повторюю, ніколи ще в історії військового мистецтва не було такої щільності мінування і, що абсолютно унікально, — такої щільності радіоелектронного захисту, яку ми бачимо на сьогодні на полях боїв. Тому я повністю поділяю думку генерала Міллі і можу тільки підтримати її, виходячи з того, що наступ триває, я б сказав так, у неймовірних умовах і, скажімо так, можливо, історики за 5-7 років після цих подій зможуть дати більш точну оцінку, що ж все-таки відбувалося. Але те, що роблять українські Сили оборони на сьогодні — цьому не має аналогів у військовій історії”, — сказав експерт.

На його думку, надання Україні винищувачів F-16 може переломити ситуацію на фронті, проте все залежить від того, в якій кількості та в якій якості ці літаки передаватимуться.

“Тобто, безумовно, кожна окрема одиниця F-16 посилює нашу можливість ведення наступальних операцій. Але якщо ми говоримо саме про наочне застосування західної авіації, то йдеться вже про використання і як єдиного ударного повітряного комплексу. І тут ідеться не тільки, власне, про F-16, але також і про системи управління, які можуть включати літаки дальнього радіолокаційного виявлення. Крім того, F-16 — це, по суті своїй, платформа, і все залежатиме від тієї начинки, яку дадуть нам наші союзники, тобто від того типу боєприпасів, типу ракет, які будуть використовуватися на цих літаках уже на українських театрах воєнних дій. Тому можна так з обережністю сказати, що ситуація може бути змінена в якості на кращу сторону для українських Сил оборони. Але сказати так, що ми отримаємо 60-100-200 F-16 і на цьому війна закінчиться, бо противник просто побіжить — це буде неправильно. Не існує єдиної унікальної суперзброї, яка може переломити війну і привести до перемоги на полях битв у тій ситуації, яку ми маємо на сьогодні”, — сказав Грабський.