США планують допомогти Україні звільнити Крим та Донбас. Головна фаза війни планується до завершення восени наступного року.

Військовий експерт Роман Світан розповів, який план Америки на закінчення війни в Україні.

«Наша перемога над російською армією є частиною планів США і вплетена в політичну боротьбу в Америці. Тому основна фаза війни повинна завершитися орієнтовно восени наступного року – саме перед тим, як відбудуться вибори американського президента. Найімовірніше, навесні нам нададуть достатню кількість винищувачів і далекобійних ракет для виконання основного завдання – звільнення Криму» — розповів Світан.

Світан наголошує, що авіація і далекобійні ракети дозволять звільнити анексований півострів за три-чотири місяці. Йдеться про червень-серпень наступного року. Далі – буде звільнення Донбасу.

«Звільняти Донбас після Криму буде вже легше, але бойова робота однаково затягнеться. У такій ситуації піде просування до кордону і з’явиться можливість відрізати регіон від Росії. Щоправда, для цього доведеться зайти на територію Росії – до Ростова або Таганрога, аби відрізати Донбас східними рубежами, або рухатися Сіверським Донцем, Доном або Міусом. Донбас доведеться зачищати, напевно, десь навесні 2025 року», – каже військовий експерт.

За його словами, всі ці події відбуватимуться напередодні прийняття України до НАТО. Світан вважає, що, ймовірно, ЗСУ вийдуть на кордони 1991 року або навесні, або на початку літа 2025-го – перед самітом у Нідерландах.

«Я думаю, що вже наступного року у Вашингтоні нас запросять до НАТО. Ми отримаємо можливість укласти двосторонні договори з 32 країнами Альянсу. Зараз у блоці 31 країна, але до цього часу, гадаю, до блоку приєднається і Швеція. А вже 2025 року на саміті в Нідерландах Україну приймуть до НАТО. Туди ми повинні потрапити вже з чистими кордонами з Росією, знищивши останнього російського солдата. Приблизно такий вигляд має план США», – висловився Світан.