У зоні бойових дій почали з’являтися елітні підрозділи «Шторм V». Переважно вони діють на Куп’янському напрямі, у підпорядкуванні ДВ «Захід» і вже відомо, що воювати вони не дуже вміють, адже втрати колосальні. Про це у своєму телеграм-каналі повідомляє військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

«На Куп’янському напрямі їх вельми активно застосовують. А чого б і ні, застоялися ж… час у м’ясорубку. Так, на північний схід Синьківки вони вели наступальні дії 25-а та 138-а ОМСБр зі складу 6 ОВА, а на південь від Ольшан обмежилися силами лише 25-й ОМСБр.І саме у складі цих ОМСБр і знаходяться штурмові роти «Шторм V», по 3 на кожну Бр.», — пише військовий аналітик.

Зауважимо, спочатку не зовсім зрозумілим було, що це за угруповання. Але, як виявилося, здебільшого дані підрозділи складаються з колишніх представників ПВК «Вагнер», — зауважив Олександр Коваленко.

Тобто, фактично, «Шторм V» це той же ПВК «Вагнер», тільки під патронатом морф, причому з повним ребрендингом. Більше ніякого ПВК «Вагнер», про нього в інформпросторі і в цілому, забуватимуть цілком і повністю, а «вагнера», що перекочували, — це «Шторм V».

«До речі, буквально днями надіслали ще майже 300 осіб для доукомплектації, що говорить про не особливо те й успішні дії «Шторм V». Також штурмові роти » Шторм V » прикріплені до 26 ТП 47 ТД і 27 ОМСБр 1 ТА Західного ВО. Тут вимальовується тиск на Лиман Перший, а затикання механізованих прогалин ребрендованих туш.», — повідомляє Олександр Коваленко.

На думку військового аналітика, після нейтралізації тандему Пригожин-Уткін і Чекалов, МО РФ повністю підім’яв систему «Вагнер», а заступник Пригожина-Уткіна і Чекалова, Антон Єлізаров «Лотос» виявився «безхарактерною амебою, яку без проблем під свій мотив скрутив оленяр-різьбяр по дереву».

«Але насправді це тільки вершина айсберга того, як розгулявся Сергій Шойгу, відчувши всю повноту влади в зоні БД і без будь-якої конкуренції. Подробиці про його захоплення контролю дещо пізніше і скажу так, Путіну саме час ходити під себе. Пригожин-Уткін хоч якось урівноважували, балансували, якщо хочете, амбітного тувинця, тепер же в нього гальма явно зриває», — зауважив Коваленко.

Додамо, російська влада винайшла новий спосіб поповнення підрозділів «ексзеків», які беруть участь у «м’ясних штурмах» на війні в Україні. Для цього використовують поранених солдатів ЗС РФ, які отримали інвалідність, але ще здатні тримати в руках рушницю. Їх повторно відправляють на фронт, що дуже турбує їхніх родичів. Деталі процесу мобілізації в РФ описані в російському ЗМІ.

Журналісти порталу провели розслідування, під час якого опитали військовослужбовців ЗС РФ, які після шпиталю мають усі шанси знов повернутися на війну. Росіяни скаржаться, що їх не відправляють на медкомісію, не роблять аналізів, не лікують.

Поранених солдатів, які отримали інвалідність, воюючи з українцями, не демобілізують і не звільняють із армії. Натомість людей відправляють у навчальні табори, де вони чекають, коли їх викличуть воювати в складі штурмових підрозділів із «ексзеків». Журналісти з’ясували, що спершу росіян відправлять у спеціальні полки, а потім — до підрозділів, які складаються з ув’язнених: до «Шторм-Z» або армії «ЛНР».

За словами співрозмовників журналістів, у «полку тих, хто одужує» близько 100 осіб. Щодня до них приходять командири та називають зі пів десятка імен, які мають відправитися на фронт.